Druhá séria Zaklínača sa bude natáčať aj na Slovensku

1865
zaklinac

Na úvod s ľútosťou prinášame informáciu, že predpokladaná doba premiéry druhej série Zaklínača sa začne vysielať až v januári roku 2022. Zvládnutie problému starnutia seriálových postáv, obzvlášť Cirilly, už necháme na režiséra a maskérov. My sa poďme pozrieť na to, čo o druhej sérii Netflix prezradil.

Slovensko, Škótsko a Česko

Toto sú hlavné tri destinácie, kde sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude natáčať druhá séria Zaklínača. V Maďarsku už sa podľa vyjadrení samotného Netflixu štáb zrejme nezastaví. Presné lokality na Slovensku, kde bude prebiehať natáčanie, zatiaľ zverejnené nie sú. Je dokonca možné, že o nich zatiaľ nevedia ani samotní producenti kultového seriálu. Mnohých slovenských fanúšikov by nepochybne potešilo, keby videli ich obľúbeného zabijáka monštier prinášať rád a rovnosť v dobre známom prostredí slovenských tradičných dedín, hradov, hôr a zámkov. Zaklínača možno uvidíme aj na škótskej vysočine. Rozhodujúcim prvkom pre producentov seriálu sa určite stali aj tamojšie hradné rozvaliny a staroveké kamenné reliéfy či mohyly.

Nilfgaard v nových šatách

Zdá sa, že si vývojári seriálu vzali k srdcu rady fanúšikov pobúrených nad primitívnosťou Nilfgaardskych brnení. Ohlásili, že v druhej sérii sa bojovníci cisárstva postavia armáde severských kráľovstiev v nových, prepracovanejších brneniach. Snáď to uspokojí rozvášnený dav fanúšikov.

Kam sa pozrieme v druhej sérii?

Pokiaľ zvesti neklamú, v druhej sérii megaúspešného seriálu Zaklínač opúť nahliadneme za brány Cintry. Príbeh sa začne aktívnejšie zaoberať a točiť okolo hlavnej románovej línie Geralta s Ciri, hoci je možné, že bude celá druhá séria viac menej pokračovaním prvej, teda v poňatí poviedok.

Film

Do dátumu odvysielania prvej časti druhej série zostáva ešte more času a producenti seriálu si uvedomujú, že dlhodobou pauzou by mohli stratiť alebo priam znechutiť veľkú časť fanúšikov. Netflix preto prišiel s chytrým marketingovým ťahom. Ešte tohto roku sa zrejme dočkáme animovaného filmu zo sveta zaklínača. Skôr než o Geralta sa však dejová línia bude zameriavať na jeho mentora, Vesemira.

Zdroj: netflix.com

Napíš komentár