O tejto pätici seriálov si zrejme ešte nepočul, no zaslúžia si tvoju pozornosť

1323
tipy na serial

Karanténa sa síce skončila a počasie je skutočne pekelné, veď leto je tu. Tak aj napriek tomu, že nemusíš už byť povinne doma, najlepšie je niekedy horúci deň stráviť doma pekne v chládku na gauči!

Dostatok voľného času Slováci trávia rôzne. Ak ty patríš práve medzi vyznávačov seriálov, tak týchto 5 kúskov si nesmieš nechať ujsť.

Absurd planet

Nebude to prvý dokumentárny seriál od Netflixu, čo sa bude zaoberať témou nevšedných živočíšnych druhov. V sérii Absurd planet sa pozrieme na dno oceánu a preskúmame tamojšie unikátne a čudesné živočíchy. Tak ako dva predošlé dokumentárne seriály o prírode, aj Absurd planet nepochybne zaujme tisícky divákov. Veľmi kreatívne spracovaným seriálom si budeš môcť skrátiť dlhú chvíľu už o pár dní.

How to fix a drug scandal

Ďalší dokumentárny seriál od Netflixu sa zameriava na udalosti z roku 2013, kedy massechusettská polícia zadržala 35-ročnú ženu, zamestnanú v súdnom laboratóriu určenom na manipuláciu s dôkazmi. Škandál, kedy sa zistilo, že žena drogy a iné omamné látky nie len overuje, ale aj užíva, priniesol nové otázky. Objavili sa dokonca pochybnosti zo strany odsúdených väzňov. Netflix opäť raz rozoberá citlivú tému zo sveta kriminality.

Kingdom

Netflix spojil historické udalosti z kórejského boju o trón a okorenil ich armádami nemŕtvych. Seriál má dynamické tempo, ktoré ťa chytí a nepustí, a originálnu zápletku. Seriál bol nakrúcaný v exotickom prostredí, preto si na niektoré typicky kórejské maniere budeš musieť zvyknúť.

Saburra

Seriál Suburra je prequel k už existujúcemu rovnomennému filmu, ktorý si určite zaslúži tvoju pozornosť. Seriál šikovne nadväzuje na filmový dej a dokresľuje charaktery skazených talianskych mafiánov, ktorí pre pár eur navyše neváhajú pripravi ľudí o strechu nad hlavou. Seriál sa nesústredí výhradne na praktiky talianskej mafie, ale vynáša na svetlo sveta aj špinu spojenú so skorumpovanou politikou a cirkvou.

Yellowstone

Prvý seriál v tomto zozname, ktorého úspechy si na svoje konto Netflix nepripíše. Vznikol totiž zásluhou štúdia Paramount Network a jedná sa o veľmi netradičný, inovatívny prístup k tematike westernu. Seriál sa sústreďuje okolo rodiny moderných rančerov, Duttovcov. Hlavou rodiny je Kevin Costner, ktorý sa svojej role zhostil so všetkým, čo k tomu patrí. Duttovci nezápasia len s nehostinným prostredím americkej divočiny, ktorou sú obklopení, ale aj zbohatlíkmi a Indiánmi z neďalekých lesov. Príbeh sa skôr než na akciu zameriava na hodnoverné vykreslenie postáv.

Zdroj: csfd.cz

Napíš komentár