Bol predstavený nový facelift obľúbenej Californie

1474

Začiatkom tohto roka predstavila automobilka Volkswagen facelift modelu dodávky T6, takže sa dalo očakávať, že rovnakých zmien sa dočká tiež obytné prevedenie tohto modelu s názvom California. Stalo sa tak len pár dní dozadu. California 6.1 bude zdieľať všetky novinky už so spomínanou dodávkou T6, no navyše tu nájdete niekoľko špeciálnych úprav, vďaka ktorým si budú môcť zákazníci užiť pohodlnejšie kempovanie. Celosvetová premiéra sa bude konať v Düsseldorfe na konci tohto mesiaca.

Najväčšie zmeny sa dotkli interiéru. V hornom paneli sa nachádza  obrazovka s dotykovým ovládaním, cez ktorú sa bude dať ovládať rad funkcií. Okrem toho dokáže zobraziť aj náklony vozidla, to znamená, že  ukáže náklon v pozdĺžnej i priečnej osi a bude tak ľahšie Californii zaparkovať na rovine. Cestujúci to ocenia najmä počas spánku. Komu by sa predsa pohodlne spalo, ak by ležal našikmo? 

Ďalšou novinkou je posteľ, ktorá sa nachádza v spodnej časti vozidla. Táto posteľ je výnimočná tým, že veľmi rýchlo a jednoducho sa dá premeniť na gauč. Okrem toho tu nájdete aj kompletnú kuchynku s jednoduchým ovládaním, otočné sedačky a tiež výklopný jedálenský stôl. 

Nová California má čo ponúknuť aj z hľadiska technológií. Nechýbajú tu nové multimediálne systémy s navigáciou, či elektromechanický posilňovač riadenia. Nájdete tu aj nové asistenčné systémy, ako napríklad Lane Assist, Park Assist, asistent pre cúvanie s prívesom alebo systém stabilizujúci vozidlo pri bočnom vetre. Najvyššia výbava California Ocean ponúkne  navyše aj dvojtónový lak, či chrómovanú prednú masku. K dispozícii budú aj nižšie výbavy Beach a Coast.

Ak sa pýtate na motor, tak zákazníci môžu už teraz rátať so vznetovým štvorvalcom v niekoľkých výkonových variáciách. Ta najvyššia ponúkne 147 kW(200 koní) a pri tomto motore to bude i s pohonom všetkých štyroch kolies. Takéto dodávky na prenájom musia byť tou najlepšou voľbou, ako stráviť svoje cestovateľské dní.

Článok bol spracovaný na základe informácií z: thevwcalifornia.com

Napíš komentár