Ste poľovník a kupujete si nový ďalekohľad? Čo očakávať v jednotlivých cenových kategóriách?

426

Ďalekohľady patria medzi základnú výbavu nielen poľovníkov. Vyrábajú sa v rôznych prevedeniach zameraných na rôzne typy užívateľov, z čoho vyplýva aj fakt. Odlišujú sa tak rôznymi parametrami a pochopiteľne aj cenou.

Ďalekohľady do 200 €

Najlacnejšie ďalekohľady môžeme zaradiť do kategórie do 200 €. Nemusí ísť však o nekvalitné výrobky. Aj v tejto cenovej kategórii môžete mať ďalekohľad od overeného výrobcu, napríklad Minox. Pokiaľ nemáte extra nároky, nemalo by ani príliš zmysel utrácať za ďalekohľad z drahších kategórií. Najčastejšie po ďalekohľadoch z tejto kategórie siahajú turisti, ale užitočný ďalekohľad tu môžu nájsť aj poľovníci.

Ďalekohľady v rozmedzí 200 – 600 €

V cenovej kategórii 200 – 600 € sa v rámci turistických ďalekohľadov nachádzajú už naozaj kvalitné modely. Tiež sú v tejto kategórii zastúpené ďalekohľady, ktoré sú vyložene „profilované“ ako poľovnícke a tak si v tomto cenovom rozmedzí nájde vhodný ďalekohľad väčšina poľovníkov.

Pokročilejšie ďalekohľady v rozmedzí 600 – 1200 €

Ak máte náročnejšie požiadavky, vyberajte si nový ďalekohľad v cenovej kategórií 600 – 1 200 €. Vysoká svetelnosť, veľké zväčšenie a celkovo oveľa viac špecializované modely s pokročilými funkciami. Ďalekohľady v tejto cenovej kategórii už majú optiku extra kvality.

Najdrahšie a najlepšie ďalekohľady

Ani to však nie je všetko. Ešte tu máme širokú kategóriu ďalekohľadov s cenovkou vyššou ako 1 200 €. Zastúpené sú tu jednak ďalekohľady, ktoré túto hranicu prekonávajú len tesne, ale stretnúť sa môžete aj s ďalekohľadmi, za ktoré zaplatíte hneď niekoľko tisíc. V tejto kategórii nájdete napríklad aj špičkové ďalekohľady svetoznámeho nemeckého výrobcu Leica. Patria sem modely, ktoré sú svojimi parametrami úzko špecializované a ponúkajú tie najmodernejšie funkcie. Je to skrátka to najlepšie, čo vo svete ďalekohľadov môžete nájsť.

PR článok