5 najbohatších športovcov v histórii

2287
Zdroj: Foxirama.com

Premýšľal si niekedy nad tým, ako si žijú najslávnejší športovci na zemi a koľko peňazí môžu zarábať? V tomto článku sa pozrieme na historicky 5 najbohatších športovcov. Ukážeme si ich príjmy z kariéry, no dopredu ťa varujem, z tých čísel sa ti môže zatočiť hlava!

5. Floyd Mayweather – 1,1 miliardy dolárov

Floyd Mayweather je boxer a propagátor, ktorý je mnohými považovaný za najhoršieho bojovníka všetkých čias. Je číslom 5 v našom zozname najbohatších športovcov všetkých čias.

Celkové príjmy z kariéry „Money“ Mayweathera dosiahli vrchol 1,1 miliardy dolárov prostredníctvom série neuveriteľne lukratívnych zápasov proti niektorým z najväčších bojovníkov za posledných 20 rokov. Na čele rebríčka Forbes a Sports Illustrated s 50 najlepšie platenými športovcami v období rokov 2012 až 2015 bol štyri po sebe nasledujúce roky, čo ho zaradilo medzi najlepšie platených športovcov na svete.

4. Jack Nicklaus – 1,15 miliárd dolárov

Jack Nicklaus je jedným z troch golfistov na zozname, z ktorých všetci patria medzi štyroch najbohatších športovcov v histórii.

Osemdesiatročná legenda získala počas svojej hráčskej kariéry osemnásť veľkých spoločností počas 24-ročného obdobia v rokoch 1962 až 1986. Kupodivu Nicklaus nezačal zarábať veľké peniaze, až kým nevybudoval úspešnú spoločnosť rovnakou cestou ako Arnold Palmer, ktorá navrhuje a stavia golfové ihriská. Jack Nicklaus tak zarobil viac ako jednu miliardu dolárov.

3. Arnold Palmer – 1,35 miliárd dolárov

Arnold Palmer mal na svet golfu seizmický dopad. Vyhral 62 podujatí PGA Tour, vrátane štyroch víťazstiev na Masters, a do Svetovej golfovej siene slávy bol uvedený v roku 1974. Napriek tomu, že bol Palmer mimoriadne úspešným golfistom, zarobil na golfe len pár miliónov svojho obrovského majetku. Palmer v skutočnosti zarobil väčšinu svojich peňazí, keď vstúpil na športový marketing. Pre golfovú legendu, ktorá v roku 2016 zomrela, bol veľmi lukratívny najmä predaj golfových palíc a výstavba golfových ihrísk.

2. Tiger Woods – 1,65 miliárd dolárov

Najslávnejší golfista na svete nemusí byť na vrchole tohto zoznamu, pokiaľ ide o množstvo peňazí, ale bol prvým športovcom, ktorý ako aktívny športovec zarobil viac než 1 miliardu dolárov. Tiger Woods je druhý na našom zozname najlepšie platených športovcov na svete čiastočne kvôli jeho lukratívnemu kontraktu so spoločnosťou Nike.

1. Michael Jordan – 1,9 miliardy dolárov

Napriek tomu, že v roku 2003 odišiel do dôchodku (tretíkrát), Michael Jordan stále zarába viac ako väčšina športovcov, a to vďaka sortimentu športového oblečenia Nike’s Jordan. Jeho značka Michael Jordan každoročne získava tri miliardy dolárov, z toho 120 miliónov libier patrí samotnému Jordanovi. Keď túto sumu pripočítate k jeho zárobkom za kariéru a ďalším obchodným partnerstvám, konečným výsledkom je najbohatší športovec všetkých čias.

Napíš komentár