Aj garáž môže byť reprezentatívnou súčasťou vášho domu

306

Primárnou úlohou garáže je pochopiteľne parkovanie auta, resp. áut, ak máte garáž, do ktorej sa zmestia aj dve. Často má však aj sekundárne využitie.

Skladisko nepotrebných vecí a dielňa plná neporiadku

Zrejme najčastejšie sa môžeme stretnúť s tým, že garáž slúži tiež na skladovanie rôznych vecí. Často však ide o veci, ktoré sú už reálne nepotrebné a do garáže ich odkladáme, aby nezaberali miesto v dome (a tak ho zaberajú v garáži). Pretože čo ak ich raz bude treba? Mimochodom, toto je najrýchlejšia cesta k stavu, pri ktorom budete mať problém do garáže zmestiť aj samotné auto.

Garáž tiež zvykne byť súčasne aj akási dielňa. Väčšinou však v takom stave, že by aj poriadne zablatené auto bolo tou najčistejšou vecou, ktorá by sa v nej nachádzala. V takomto prípade si len ťažko môžeme predstaviť garáž ako súčasť interiéru, hoc by z nej viedli odolné protipožiarne dvere priamo do domu.

Garáž môže byť multifunkčná a zároveň dizajnová

Na uvedených príkladoch je vidieť, že aj moderné garážové brány často skrývajú (okrem auta) len neporiadok. Ak však platí to, že z garáže máte aj vchod do domu, je len na mieste, aby aj samotná garáž vyzerala na úrovni.

To však neznamená, že garáž má slúžiť len na parkovanie auta a vstup do domu. Jej spomínané sekundárne využitia môžu ostať. Predsa len, na mnohé veci je práve garáž ideálnym úložným priestorom. Tento úložný priestor však musí byť organizovaný a obsahovať veci, ktoré reálne potrebujete a nie len tie, do ktorých vyhodenia sa neviete „dokopať“.

Taktiež je možné mať v garáži aj malú dielňu na rôzne opravy a podobné „majstrovanie“. Náradie tak budete mať poruke aj ak budete robiť niečo na vašom aute. Dôležité však je udržiavať aj v tejto časti garáže poriadok. A samozrejme, zariadenie garáže by malo byť v harmónii s dizajnom interiéru zvyšku domu. Tým pádom bude aj garáž reprezentatívnym vstupom do domu a už na pohľad jeho plnohodnotnou súčasťou.

PR článok

Napíš komentár