TOP hororové filmy odohrávajúce sa v exotických lokalitách

2499
tipy na horor

Tradičným prvkom väčšiny hororových filmov je temná atmosféra. Na navodenie dobrej atmosféry je ideálne, keď sa horor odohráva počas noci alebo v temnej pivnici či jaskyni, kde je zorné pole diváka obmedzené a musí sa spoliehať na svoju intuíciu. Nie všetky horory sú však také. Niektoré sa odohrávajú na exotických ostrovoch či v dažďových pralesoch. Ukazuje sa, že takýto druh hororu na divákov zaberá. Predstava, že sú všade navôkol vlhké listy, šero a chrobáky, je minimálne tak desivá, ako že sa prechádzaš so sviečkou po chodbách opusteného zámku.

Prekliaty ostrov (Shutter Island)

Thriller s bohatou dávkou mysterióznych zápletiek režiséra Martina Scorseseho sa odohráva na odľahlom ostrove, doslova Bohu za chrbtom. Dvojica detektívov tam nie je na výlete. Majú poslanie. A to poslanie je časovo obmedzené. Nemôžu dopustiť, aby sa šialená psychopatická vrahyňa pohybovala po slobode čo i len o minútu dlhšie. Neskôr sa však sami stanú bábkami v rukách mrazivého ostrova, ktorý využíva svoje vlastné zvrátené triky, aby ich zbavil príčetnosti. Podarí sa im vrahyňu dopaliť, alebo skončia horšie než ona?

Predátor (Predator)

Klasika, o ktorú si čas vylomil svoj posledný zub. Čo nebolo, je teraz. Kedysi bol horor Predátor pod paľbou kritiky, dnes patrí ku kultovým dielam modernej kinematografie. Postava Predátora, mimozemského mäsožravca, ktorý poľoval na skupinu vojakov v hustej a nepreniknuteľnej džungli, prerazila brány popkultúry. Dodnes je námetom mnohých filmov, hier a pod. Keď vezmeme do úvahy, že akčný horor Predátor bol natočený v roku 1987, je to obdivuhodný úspech.

Kanibali (Cannibal Holocaust)

“Stálo to za to,” pomyslel si Ruggero Deodato , keď ho súd odsúdil na 4 mesiace do väzenia za zabíjanie zvierat pre účely filmu. Dodnes sa diváci hororu Kanibali delia na dva tábory. Jeden Deodatovi nedokáže odpustiť, ako hodnoverne a naturalisticky zobrazil vraždenie filmového štábu kanibalmi. A ten druhý mu vzdáva hold za filmárske umenie, gradujúce napätie a brutálne scény natočené bez servítok. Horor Kanibali je riadne kontrovezrný, no ak si na to trúfaš, daj mu šancu.

Fantasy Island

Ostrov, ktorý splní každé vaše želanie. Cena, ktorú za to pýta, je ale privysoká. Bude skupinka ľudí ochotná ju podstúpiť, len aby dosiahli to, po čom túžia? Film Fantasy Island nie je najlepším hororom všetkých čias, dokonca nie je ani najlepším hororom v tematike džunglí a ostrovov, ale má čo ponúknuť. Bude to však poriadny masaker.

Zdroj: csfd.cz

Napíš komentár