Nové Bentley za takmer 2 milióny sa skladá z tisícročných komponentov

2276
bentley bacalar

Nové Bentley, navrhnuté v spolupráci s Mulliner, si ako bakalár na výške musíš jednoznačne zaobstarať. Len si to predstav, zavrčať pred školskými bránami s tým nadupadným motorom, všetkým kočkám, čo sa ti kedy páčili, na očiach. Bentley Mulliner Bacalar je ako stvorený pre bakalárov.

Bakalár v názve, inžinier pod kapotou

Vlastne sme ťa trochu zavádzali. Bentley Mulliner Bacalar si už nekúpiš, aj keby si sa na hlavu postavil a mal trebarz aj desať bakalárskych titulov. Britská automobilka totiž vyrobí len 12 kusov Bentley Mulliner Bacalar a hádaj čo? Všetky sú už rezervované. Veď sú to len skoro 2 milióny eur, o nič veľké sa nejedná. 

Ako bude vyzerať?

Bentley Mulliner Bacalar ťa na prednej maske zaujme masívnymi otvormi a príťažlivými okrúhlymi svetlami, typickými pre vozidlá Bentley GT. Bentley Mulliner Bacalar sa na GT-čko podobá aj celkovou stavbou, hoci musíme priznať, že je elegantnejšie, dynamickejšie a ďalšie superlatívy, ktoré sa o klasickom GT povedať nedajú. Hoci sa v prípade Bentley Mulliner Bacalar jedná o luxusné GT-čko, gigantický difúzor a športové výfukové koncovky odkazujú na športové auto. Do kabíny sa pohodlne usadia iba dvaja ľudia. Ideálne pre teba a nejakú sexy kočku, ktorú zbalíš po ceste. Možno ju viac než exteriér prinúti nastúpiť interiér, ktorý je vrcholom luxusu. Svedčí o tom aj drevená palubová doska. Podľa vyjadrenia Bentley je vyrobená z 5 000 rokov starého dreva z popadaných stromov.

A čo výkon…

Obstojný. Bentley Mulliner Bacalar nie je športiak. Na to, že nie je športiak, je výkon veľmi slušný. Pod kapotou Bentley Mulliner Bacalar cvála črieda 659 koní. Automatická prevodovka a pohon na všetky štyri, čo viac si priať? Snáď len nižšiu cenu. Tá je pre každého Slováka, ktorý nie je politik, nedosiahnuteľná.

Zdroj: automoto

Napíš komentár