Obuj sa štýlovo túto jeseň

322
topánky na jeseň

Len málo kúskov v mužskom šatníku spája módu kráľov a rockových hviezd. Topánky, ktoré si získali srdcia mužov z rôznych kútov spoločnosti. Botičky Chelsea sú jednoducho odsúdené na úspech. 

Pozrime sa ako tieto šúze vznikli. Ich pôvod sa datuje do 50. rokov 20. storočia. Vynašiel ich obuvník kráľovnej Viktórie, ako alternatívu k šnurovacím jazdeckým topánkam. Panovníci týchto čias boli pohodlní nato, aby strácali čas nezmyselným šnurovaním. Preto tento šikovný obuvníček do klasickej jazdeckej topánky vložil látkový pásik a odstránil šnúrky. Jednoducho rýchlo si ich natiahli na nohy a mohli cválať do boja.  

Tieto členkové topánky sú pomenované podľa londýnskej štvrti Chelsea, kde táto obuv kraľovala v 50. a 60. rokoch. Ide o jeden z najuniverzálnejších typov topánky, ktorú by si v botníku mal mať. Vyzerá dobre k elegantnému štýlu, naleštené špičky, pekná silueta. Ale ak ich trochu zanedbáš, okopeš jemne špičky, tak ti to dodá drsný look. Ako sa hovorí cez deň biznis a večer párty topánky.  

Rovnako ako skoro u každej položky pánskeho odevu si musíš dať pozor aj na kvalitu. Chelsea topánky by mali byť vyrobené z kvalitnej kože, aby niečo aj vydržali. Preto sa neboj do nich investovať trochu viac peňazí, ako do bežných tenisiek. Ide o univerzálnu obuv, ktorú vynosíš pri akejkoľvek príležitosti. Skvelé sa k nim hodia dobre padnúce rifle, biele tričko a košeľa. Prehodíš cez seba štramácku koženku a sebavedome vykročíš do nového dňa. Ak nie si na ležérny štýl a skôr tiahneš k elegancii, tak ich dokážeš skombinovať aj s oblekom. Budeš pôsobiť elegantne, ale zároveň nie zviazane. Dodáš aj obyčajnému odevu šmrnc. Čo viac si môžeš priať. A keďže sú to členkové topánky ideálne sa hodia na toto ročné obdobie. Výhoda je, že ti do nich nenaprší. 

Teraz si pozri pár ukážok, ako majú správne Chelsea topánky vyzerať.  

Zdroj: fashionbeans.com

Napíš komentár