Vzrušoval ju zločinec

1248
Caril Ann Fugateová

Koľko koliesok v hlave dievčaťa sa musí zaseknúť, aby požiadalo svojho milenca o vraždu? Vraždu, ktorej terčom sa stanú obaja rodičia a mladšia sestra dievčaťa? Možno všetky. No možno sa nezaseklo ani jedno. Ak je pravda, že Caril Ann Fugateová bola pri vyslovení svojho hrôzostrašného priania úplne pri zmysloch, potom odňatie slobody na 20 rokov nebolo ani zďaleka postačujúce. Teraz je Fugateová na slobode.

Mladá láska vraždy prináša

Caril Ann Fugateová nadviazala vo veku 14 rokov sexuálny vzťah s chlapcom menom Charles Raymond Starkweather, ktorý mal v tom čase na konte už niekoľko deliktov. Figurovala medzi nimi aj chladnokrvná vražda, ktorej sa dopustil na benzínovej pumpe potom, čo chcel jej zamestnanec zavolať políciu, pretože sa ju Starkweather pokúšal vykradnúť. Starkweather bol od svojej priateľky o 5 rokov starší, čo znamená, keď sa v tom istom roku, čo zastrelil zamestnanca benzínky, dopustil ďalšej vraždy, mal 19 rokov, tak Fugateová mala iba 14. Násilné sklony sa v chlapcovi hromadili už od detstva. V škole býval nezvládateľný, impulzívny a rád všetko riešil silou. Avšak nikto v tom čase nemohol tušiť, že sa z neho jedného dňa vykľuje krvilačný sériový vrah.

Objednávateľ a vykonávateľ

Pár mesiacov po tom, čo Fugateová začala so Starkweatherom viesť sexuálny život, našla doma svojich rodičov mŕtvych. Ležali na podlahe a z dier v hlavách na koberec vytekala hustá tmavá krv. Keď z nej šok opadol, všimla si, že v rohu miestnosti sedí jej priateľ a lišiacky sa usmieva. Prekvapivo nevybehla z bytu a nezavolala políciu, ale úsmev opätovala. Konečne sa splnili jej najtajnejšie túžby. Vypočul ju a spravil, čo od neho chcela. V byte však okrem nich dvoch dýchal ešte niekto. Na hornom poschodí splašené tĺklo malé detské srdiečko. Bolo treba ho zastaviť. Vražedný pár vybehol po schodisku na druhé poschodie, kde Starkweather bez milosti zavraždil Fugateovej sestru.

Útek

Po vyvraždení Fugateovej rodiny sa dvojica v ukradnutou aute vydala na cestu po USA. Ich výlet však nemal dlhého trvania. Vraždy totiž nezostali nepovšimnuté a rozsiahle policajné vyšetrovanie na seba nedalo dlho čakať. Čoskoro mali v pätách desiatky policajtov. Aj napriek neprajným okolnostiam sa mladému páru počas týždňa slobody podarilo zabiť ďalších 8 osôb. Niektoré poznali osobne. Starkweather vždy zabíjal na rozkaz svojej priateľky. V jednom prípade zastrelil chlapca aj s jeho frajerkou pred jeho domom, ktorý sa kedysi ráčil Fugateovú odmietnuť a zosmiešniť. Pomsta bola nemilosrdná a rýchla. Starkweather chlapca aj dievča strelil z tesnej blízkosti do hlavy. Jeho vražedná spoločníčka ho povzbudzovala z neďaleko odstaveného auta. V tom prípade zašiel Starkweather ešte ďalej. Zastreleného chlapca vyzliekol donaha a odrezal mu genitálie. Tie následne priniesol na znak svojej lásky Fugateovej. Útekom z miesta činu prilákali ďalšiu nechcenú pozornosť a po prestrelke na diaľnici boli obaja zatknutí. Starkweather sa spočiatku hral na geroja, keď prikázal súdu, aby prepustil Fugateovú, vraj je nevinná a do všetkého ju prinútil. Hneď ako sa dozvedel, že ho Fugateová bez ďalších okolkov bonzla, svoje tvrdenie odvolal a trval na tom, aby ich súdili rovnocenne. Starkweather dostal trest smrti. Fugateová si odsedela 20 rokov a dnes je na slobode.

Charles Starkweather, 19, and his girlfriend, Caril Fugate, 15, are the object of a search in connection with six Nebraska slayings. Lancaster, Neb., County Sheriff Merle Karnopp and Lincoln, Neb., police Chief Joe Carroll said the pair are wanted for questioning in connection with the slayings, including three members of Caril’s family on Jan. 28,1958. (AP Photo)

Zdroj: manofmany.com

Napíš komentár