Zabijácky hipisák

1315
John Linley Frazier

John Linley Frazier je dôkazom toho, že aj priveľa dobra škodí. Respektíve dobra uchopeného za zlý koniec. Vražda prominentnej rodiny, ktorej sa dopustil v Santa Cruz v Kalifornii, mu prekvapivo získala sympatie nižších tried a Frazier mohol právom tvrdiť, že sa jeho čin zapíše do histórie. Nebol však pripravený prijať spravodlivý trest a obesil sa.

Vizionár zabiják

Frazier sa narodil 26. januára 1946 v Ohiu. Po tom, čo v roku 1960 prežil automobilovú nehodu, utiahol sa k Bohu. Písmo sväté sa stalo jeho vernou družkou a Bibliu so sebou nosil kamkoľvek, kam sa pohol. Vykladal si ju však nesprávne a odpovede hľadal na miestach, kde boli len otázky. Poháňal ho silný citový vzťah k všetkému živému, snáď s výnimkou ľudí. Zbožňoval prírodu a amatérsky sa zaujímal o ekológiu, pričom veril, že znečisteniu planéty sú na vine bohatí ľudia, ktorí bez rozmyslu špinia krajinu svojimi továrňami. Frazier patril k miestnemu spolku nadšených ochranárov prírody, nosil neupravený účes, voľnomyšlienkárske oblečenie, žil v chatrči v lese a do mesta takmer nechodil. Snažil sa o absolútne súznenie s prírodou.

Vražda z lásky k matičke Zemi

Frazier zo svojho úkrytu v lese deň čo deň pozoroval rodinu oftalmológa Victora Ohta. Boli dobre zabezpeční, vozili sa na drahých autách a Frazier bol presvedčený, že sú prototypom samoľúbej a sebeckej vyššej triedy, čo zanedbáva svoj vzťah k prírode a znečisťuje ju. Rozhodol sa, že z Ohtovcov spraví exemplárny prípad. Keď sa vkradol na ich pozemok, práve sedeli pri stole v blízkosti bazéna a debatovali. Boli prekvapení, že na svojom pozemku vidia cudziu osobu a keď sa im Frazier začal vyhrážať so zbraňou v ruke, snažili sa ho zmierlivými slovami uchlácholiť. Victor Oht mu ponúkal peniaze a prisahal, že nikdy prírode neublížil, Fraziera to však nezaujímalo. Obete zviazal a všetky postupne zastrelil. Potom ich hodil do bazéna a ušiel.

Odhalenie

K odhaleniu hipisáckeho vraha prispeli Ohtovi susedia, ktorí ho videli ponevierať sa po susedovom pozemku s pištoľou v ruke. Fraziera policajti dolapili v jeho lesnej skrýši. Vrah sa počas súdneho procesu pokúsil preukázať svoju nesvojprávnosť tým, že si oholil polovicu tváre; polku vlasov, jedno obočie, polovicu brady a fúzov. Jeho manéver bol ale odhalený a Frazier právoplatne odsúdený na doživotie. V roku 2009 sa vo svojej cele zbabelo obesil.

Zdroj: wiki.com

Napíš komentár