Legendárny vrah Ted Bundy bol študovaný psychológ

1176
ted bundy

Na rukách mal krv viac než 30 obetí, pri súdnom procese sa však usmieval od ucha k uchu. Mnohí Theodora “Teda” Bundyho dodnes označujú za stelesnenie bezcitného zla. Poznatky, ktoré nazbieral počas štúdia psychológie na vysokej škole, využil k obalamuteniu svojich obetí, ale aj vyšetrovateľov, pred ktorými dlhé roky neúnavne unikal.

Modus Operandi

Ted Bundy nebol sériový vrah ako každý druhý. Mal v sebe niečo, čo koniec koncov stálo život najmenej 30 žien a dievčat vo veku od 13 do 26 rokov, niečo, vďaka čomu dokonale predstieral rolu citlivého a distingovaného mladého džentlmena. Svoje obete vyhľadával na miestach, kde sa cítili bezpečne a kde bolo veľa ľudí. Keď osoba privolila jeho pozvaniu a vybrala sa s ním na prechádzku, omráčil ju úderom do hlavy, niekedy znásilnil, inokedy proste iba zabil. Ako trofej si minimálne od 20 žien vzal ich hlavy, ktoré počas celej jeho zločineckej kariéry zdobili jeho byt.

Patológia “Cudzinca vedľa mňa”

Životopis autorky kriminílnych kníh a policajnej dôstojníčky Ann Ruleovej s názvom “Cudzinec vedľa mňa” sa stal po Bundyovej smrti bestsellerom. Pýtate sa, odkiaľ mala policajná dôstojníčka toľko informácií z jeho súkromného života, keď sa tomuto vraždiacemu psychopatovi nepodarilo dostať pod kožu ani najlepším vyšetrovateľom? Nuž, ona a Ted Bundy kedysi bývali kolegovia. Ešte počas štúdia psychológie sa totiž Bundy zamestnal v centre s tiesňovou linkou pre samovrahov. Verte či nie, kolegovia, vrátane Ruleovej, hovorili o Tedovi Bundym len s tým najlepším úmyslom. Ani nemohli inak, Ted Bundy totiž nevykazoval žiadne známky psychopatológie osobnosti. Tie mu boli dokázané až počas viacerých psychiatrických vyšetrení, ktorých sa zúčastnil vo väzbe. Bola mu diagnostikovaná bipolárna afektívna porucha s tým, že Bundy viedol svoje útoky proti ženám iba v časoch afektu. To však protirečilo ďalším dôkazom z jeho charakterového rozboru. Ted Bundy sa svojím bezcitným správaním prikláňal skôr k psychopatii, prečo bol aj v roku 1989 vo veku 42 rokov popravený na elektrickom kresle.

Napíš komentár