Je ti teplo? Čo tak tričko so zabudovanou klimatizáciou alebo trenky, ktoré sľubujú mrazivé gule?

1242
Strašne spotený štramák

Pozor, prichádzajú letné výpeky. Teploty na teplomeroch rastú rýchlejšie ako bimbasy gamerov pri pohľade na Megan Fox. Ako sa zaručene schladíš?

Klimatizované priestory, vodné plochy a bazény sú logickou odpoveďou na túto šlamastiku. Správny štramák je však cool v tropických 30-tkach aj mimo bazéna. Prichádza inovácia od japonského elektronického giganta. Začali vyrábať nový druh prenosnej klimatizácie, ktorá je nainštalovaná priamo v tričku. Už žiadne mapy veľkosti Austrálie na chrbte. Napriek zaužívanému presvedčeniu, že chlap má smrdieť, je opak pravdou. To stádo múch ťa neprenasleduje náhodou.

Japonské haky baky = ako funguje tričková klimatizácia

Klimatizácia od Sony má veľkosť malej peňaženky. Funguje tak, že sa zastrčí do špeciálne tvarovaného vrecka, na zadnej strane trička a distribuuje studený vzduch priamo pod tričko po celom tele. Regulovať teplotu si môžeš cez Bluetooth pomocou super appky. Životnosť batérie je žiaľ iba dve hodiny, takže zariadenie je vhodnejšie na prechádzku do práce a z práce ako na celý deň vonku. Čas nabíjania je 90 minút.

Máme však ešte dve správy. Ako to býva zvykom, jedna je dobrá a druhá zlá. Dobrá správa je, že sa dá klíma prepnúť aj na ohrievanie a tak tričko nájde využitie aj v zimných mesiacoch. Tá zlá je, že sa zatiaľ tričká plánujú predávať iba v Japonsku, a aj to až budúci rok. Ale netreba hádzať flintu do žita…veď snáď nás tí japonci nenechajú topiť sa vo vlastnom pote. Globálne otepľovanie je fakt a naozaj nesúvisí s narastajúcim počtom dúhových pochodov. Tričká s klímou budeme určite potrebovať všetci.

No, aby sme nezdržiavali, určite sa pýtaš: „čo tie mrazivé gule?“. Odpoveď je jednoduchá: Snowballs. Tento výstižný názov nesú trenky, ktoré našli riešenie pre pánsky letný problém. Zaparené vajčiská. Ako to presne funguje? V balíčku s trenírkami dostaneš aj dva vankúšiky s tekutinou, ktorá dobre drží chlad. Tie si dáš cez noc do mrazáku a ránko šup s nimi do trenkov.

Znie to šialene, ale nemusíš sa báť. Výrobok je vedecky testovaný a popud na jeho výrobu nepochádza iba od rozčarovaných majiteľov spotených zlepeňákov. Vlastne trenky vznikli z o dosť dôležitejších dôvodov, a to kvôli správnemu fungovaniu semenníkov. Tvoji chvostíkoidní frajeri, čo plávajú v hompáľajúcej sa oáze medzinožia, nemajú radi teplo. Takpovediac sú v teple poriadne leniví a teda strácajú svoju primárnu funkciu (info pre profi honičov: je to tá rozmnožovacia). Chladné prostredie vplýva pozitívne na potenciu.

Tak čo, dobrý dôvod si schladiť vajko, nie?

Zdroj: www.maxim.com

Napíš komentár