Zbav sa opice po prehýrenej noci nie len v karanténe

1305
ako sa zbavit opice

Bary začali čapovať z okienka a ty si sa rozhodol, že v bezpečnej vzdialenosti 20 metrov to s kamošmi oslávite svojim obľubeným drinkom. Alebo si sa rozhodol, že v sobotu si vypiješ len tak sám, aby si unikol aspoň na chvíľu z reality.

Prebudiť sa po brutálne silných oslavách uvoľňovania opatrení dá každému poriadne zabrať. Zábavou nabitá noc sa často zvrhne a nezaobíde sa bez alko drinku, ktorý dokáže občas spôsobiť viac škody než úžitku. A hlavne na druhý deň, keď nastane kruté vytriezvenie. Teraz sa dozvieš, ako sa čím skôr vymotať z nočnej mory každého chlapa – silnej opice.

Klin sa klinom vybíja: Toto je pravdepodobne najkontroverznejšia, ale najzaujímavejšia liečba všetkých „opíc“. Teória naznačuje, že tento stav je vlastne príznakom veľmi, veľmi nízkeho množstva metanolu. Mal by si si teda dať ďalší shot, aby etanol vytlačil metanol, vďaka čomu sa budeš cítiť lepšie. Jednoducho povedané, ak nie si vo svojej koži, jednoducho si daj ďalší nápoj!

Daj si banán: Je všeobecne známe, že banány pomáhajú obnoviť hladinu draslíka v tele a vajíčka poskytujú bielkoviny, ktoré rýchlo pomáhajú telu doplniť vitamín B. Je to najjednoduchší spôsob, ako sa vysporiadať s opicou.

Voda, džús a ďalšie tekutiny: Ak piješ málo, potom je pravdepodobné, že budeš dehydrovaný. Snaž sa vypiť čo najviac vody, aby si z tela vypláchol všetky toxíny.

Pitie alkoholu môže znížiť hladinu cukru v krvi, takže teoreticky, únava a bolesti hlavy, môžu pochádzať z mozgu, ktorý pracuje bez dostatočného množstva svojho hlavného paliva. Navyše, veľa ľudí zabudne jesť, keď pijú, čo ďalej znižuje hladinu cukru v krvi. Napríklad, toast a džús je skvelým spôsobom, ako jemne postrčiť stav tvojho tela a mysle späť do normálu.

Vyvaruj sa tmavo sfarbeným alkoholickým nápojom – číre likéry, ako napríklad vodka a gin, majú tendenciu spôsobovať „kocovinu“ menej často ako tie tmavšie, akými sú napríklad whisky, červené víno a tequila. Hlavnou formou alkoholu v alkoholických nápojoch je etanol, no tmavšie tekutiny obsahujú chemicky podobné zlúčeniny (kongenéry) vrátane metanolu. Podľa dokumentu Dr. Swifta, rovnaké enzýmy spracúvajú etanol a metanol, ale metabolity metanolu sú obzvlášť toxické, takže môžu spôsobiť horšiu opicu.

Aspirín, Ibuprofén a iné nesteroidné protizápalové lieky (NSAID) ti môžu pomôcť s bolesťou hlavy a celkovými bolestivými pocitmi. NSAID však môžu dráždiť žalúdok, ktorý je už dávno podráždený alkoholom. Neužívaj acetaminofén (Tylenol) ak v tvojom tele stále pretrváva alkohol, pretože sa môže zvýrazniť toxický účinok acetaminofénu na pečeň.

Daj si kávu alebo čaj. Kofeín nemusí mať žiaden špeciálny vplyv na potlačenie kocoviny, ale ako skvelý stimulant ti môže pomôcť s tvojou vyčerpanosťou. Káva je diuretikum, takže si dávaj pozor, pretože môže zhoršovať dehydratáciu.

Vitamín B6. Štúdia publikovaná pred viac ako 30 rokmi zistila, že ľudia mali menej príznakov kocoviny, ak pred pitím, počas pitia a bezprostredne po vychutnávaní pôžitkov spätých s alkoholom, užili spolu 1 200 miligramov vitamínu B6. Pre istotu by si vitamín B6 mal mať stále doma k dispozícií.

Ak bojuješ s nepríjemnými stavmi po prehýrenej noci, pomôcť ti môžu aj tieto jedlá:

Všetko, čo potrebuješ, sú 4 jednoduché ingrediencie a 15 minút. Skvelá syrová omeleta pripravená na karamelizovanej cibuľke je tým pravým orechovým. Vedel si, že konzumácia syra, predtým, než začneš piť litre alkoholu, pomáha zabrániť hrozným stavom po bujarej noci? Vajcia majú vysokú koncentráciu aminokyselín nazývaných L-cysteín, ktoré pomáhajú telu rozkladať nadbytok acetaldehydu a následne odstraňujú niektoré zo symptómov, ktoré sprevádzajú nie najpríjemnejšie rána.

Niet lepšieho pocitu než ten, ktorý získaš, keď počas „hungoverového“ rána držíš v ruke obrovský sendvič. Zbaví ťa bolesti a urobí ťa spokojným a šťastným.

Zdroj: food.ntv.com

Napíš komentár