15 zaujímavostí o pive, ktoré Ťa určite prekvapia!

849

Pivo je čarovný nápoj, ktorý učaroval takmer každému chlapovi. Každý z nás má svoju obľúbenú značku i spôsob vychutnávania. Niekto rád zájde na pivo s kamarátmi, iný si ho dá pri sledovaní futbalu. My sa dnes pozrieme na niekoľko zaujímavostí o pive, ktoré ťa určite prekvapia.

 1. Najviac piva na hlavu vraj vypijú Česi. Hneď za nimi nasledujú Nemci a Rakúšania.
 2. Afričania majú vlastný spôsob výroby piva – varia ho z banánov. V bežných obchodoch ho však len ťažko zoženiete.
 3. Vo Fínsku sa konajú majstrovstvá sveta v nosení manželky. A ako to súvisí s pivom. Víťaz dostane pivo vyvážené váhou manželky. Teda čím ťažšia manželka, tým viac piva. Ale i menšia šanca na výhru.
 4. Bývalý americký prezident Barack Obama varil vlastné pivo, ktoré sa nazývalo White House Honey Ale.
 5. Belgicko je krajina, kde je registrovaný najväčší značiek piva – údajne je ich tam vyše 400!
 6. Pivo značky Guiness je obľúbenejšie viac v Nigérii ako v domácom Írsku, odkadiaľ pochádza. Afričania si ho jednoducho zamilovali a tak ho pijú pravidelne.
 7. Existuje veľa fóbií, ale vedeli ste o tom, že existuje aj strach z prázdneho pivného pohára? Názov tejto fóbie je presne cenosillicafóbia.
 8. Vedci potvrdili, že ženy, ktoré pijú pivo 2-3-krát denne, sú podľa vedcov múdrejšie.
 9. V USA je pivo veľmi obľúbený nápoj. Vedeli ste však o tom, že tam majú zákon, podľa ktorého reklama na pivo nemôže obsahovať jeho konzumáciu.
 10. Snake Venom je značka najsilnejšieho piva na svete. Pochádza zo Škótska, obsahuje až 67,5% alkoholu a jedna fľaška vás vyjde na približne 60 eur.
 11. Do roku 2013 sa v Rusku pivo nepovažovalo za alkohol.
 12. Najdrahšie pivo na svete sa nazýva Vielle Bon Secours. Jeho cena je približne 700 libier
 13. Amsterdam využíva alkoholikov na čistenie ulíc: za jeden deň práce dostanú 5 plechoviek piva a k tomu 10 eur + tabak.
 14. Najdlhšia „opica“ na svete trvala štyri týždne. Zažil ju jeden škót po tom, čo vypil 60 pív. Môže byť rád, že ešte žije.
 15. Úplné prvá fľaška piva bola predaná v roku 1850.

Napíš komentár