Dosiahni vymakané telo a svaly na počkanie

2629
ako si vybudovat svaly

Kto by ho nepoznal? Známy herec, ktorý sa môže pýšiť dokonalým telom a ohurovať milióny žien po celom svete. Liam prezrádza svoje know-how a odteraz môžeš mať aj ty dokonale vyrysované telo, akým sa on môže pýšiť… Ak nie lepšie.

Choď von

Aby si získal tvary, ako herec, nemusí to znamenať, že je potrebné tráviť všetok čas v posilňovni. Ak sa povie Hemsworth, môže ísť o synonymum slova zaneprázdnenosť. Herec priznal, že len málokedy je doma,  keďže je v plnom pracovnom nasadení.Nahoď ŠTÝLOVÉ ŠPORTOVÉ OBLEČKO a padaj von!

„Jazda na bicykli, futbal alebo basketbal, dvojhodinové túry mi dopomáhajú získať tie správne tvary. Keď pracujete v režime 9-5 a bývate v meste, dvojhodinové túry sa môžu zdať nereálne, ale existuje veľa spôsobov, ako trénovať. Ukázalo sa, že cvičenie vonku pomáha v boji proti stresu a zlepšuje duševné zdravie. Pokiaľ neprší!“

Uprednostni funkcionalitu pred hrubou silou

Keď Liam Hemsworth začal trénovať na Hunger Games, nechcel byť objemný, trénoval inteligentne a nie preto, aby ho niekto obdivoval.

„Liam chcel byť fit, silný a funkčný,“ povedal tréner Luke Zocchi. „Keď som trénoval s Liamom, nikdy sme neuskutočnili žiadne drepy alebo mŕtve ťahy – nevykonávali sme žiadne náročné cvičenia s ťažkými váhami. Bol to skôr tréning týkajúci cvičenia s telesnou hmotnosťou,“ vysvetľuje Zocchi.

Aj bez mäsa sa to dá

Ak niekto preukáže, či sa dá budovať svalovina aj bez mäsa, príkladom bude Liam Hemsworth. Herec je prísny vegán.

„Vždy som bol čudné dieťa, ktoré si užívalo konzumáciu ružičkového kelu,“ priznáva. „Teraz je to fazuľa, strukoviny, šošovica, orechy a semená. A mám veľa RASTLINNÝCH PROTEINOVÝCH KOKTAILOV.

Hemsworth sa rozhodol pre vegánsku dráhu z etických dôvodov, nie z fitness dôvodov, ale ani to ho nezastavilo, aby si užíval zdravotné prínosy diéty bez mäsa. „Keď som jedol mäso, po jeho konzumácii som sa cítil pomalý a neustále som si chcel ľahnúť a zdriemnuť,“ vysvetľuje. „Teraz mám pocit, že moje energetické úrovne sú omnoho konzistentnejšie.“

Intenzívne cvičenie – Tabata

Ak potrebuješ brániť Zem pred mimozemšťanmi alebo vyhrať Hunger Games, nemáš dostatok voľného času. To je dôvod, prečo Hemsworth nedá dopustiť na cvičenie Tabata.

„Tabata sa mi naozaj páči. Vysoko intenzívne, načasované tréningy, počas ktorých vykonávate veľa rôznych cvičení, akými sú drepy s telesnou hmotnosťou, pull-upy, push-upy…“

Stavaj na pevných základoch

Na vrchole všetkých Liamových telesných váh a tabatických cvičení, mal Hemsworth tajnú zbraň: tzv. foundation training. Myšlienka tohto tréningu spočíva v tom, že strečingom môžeš zväčšiť zadný svalový reťazec a dekomprimovať chrbticu. To odstráni svalovú nerovnováhu a zlé návyky držania tela.

„Nezáleží na tom, aký si športovec,“ hovorí Dr. Eric Goodman na svojej webovej stránke Foundationtraining.com.  „Ak si urobíte čas na dokonalé zvládnutie tohto tréningu a zahrniete ho do svojho režimu, vaše športové schopnosti, sila a postoj sa dramaticky zlepšia.“

Tak čo, ktorá z týchto rád zaujala tvoje oko najviac?

Zdroj: menshealth.com

Napíš komentár