10 faktov o MMA, ktoré v tebe prebudia bojovníka

1029

Správny fanúšik MMA pozná svoj favorite šport ako vlastnú dlaň. Ale povedzme si pravdu, ani ten najväčší odborník nevie všetko. Preto sme tu my, aby sme ti rozšírili obzory aj v oblasti MMA.

Pripravili sme si pre teba 10 faktov o  športe, ktorý si za poslednú dobu získal srdce nejedného bojovníka. Vybrali sme tie najzaujímavejšie fakty o MMA, s ktorými dokážeš odrovnať súpera v pomyselnom ringu pri bare. Namixovali sme ich tak, aby to bolo zaujímavé pre príležitostného diváka, ale aj pre hardcore milovníka tohto športu.

Tak poďme nato:

1.UFC má svoju vlastnú tematickú pieseň. Bez tejto sklady nie je žiadny playlist správneho fanúšika MMA úplný. Si pripravený na tento naklad? Tak priprav sa a bubnuj do rytmu. Pieseň má názov Face the pain a je od kapely Stemm.

2. MMA nie je novinkou medzi športami alebo nebodaj výmysel modernej doby. Pankration (typ bojového umenia) môže byť považované za prababičku súčasného MMA. Išlo o šport, v ktorom sa prelínajú prvky boxu, zápasenia a širokej škály bojových umení. Predstavený bol v roku 648 n.l. na olympijských hrách.

3. Rukavice s otvorenými prstami sa na UFC predstavili v roku 1994. Prvýkrát ich použil profesionálny zápasník Melton Bowen na Octagone proti súperovi Stevovi Jennumoviv UFC 4. Ale až v UFC 14 sa začali rukavice od zápasníkov vyžadovať.

4. Theodor Roosvelt bol jeden z najvýznamnejších bojovníkov v histórií MMA. Väčšinu svojho života boxoval, zápasil a praktizoval judo. Bol prvým Američanom, ktorý získal opasok za boj.

5. Shooto je najstaršia organizácia MMA na planéte. Jej vznik sa datuje v roku 1985.

6. Pri pátraní, kedy sa konal prvý zápas budeme musieť ísť hlbšie do histórie. K prvému propagovanému zápasu došlo už v roku 1909, keď sa britský boxer Hercules O’Brien zamotal s čínskym bojovníkom Wushu Huo Yuan Jia. Huo, ktorý často vyzýval bojovníkov z iných disciplín, bol zvečnený vo filme Fearless z roku 2006, v hlavnej úlohe Jet Li.

7. Tradičný UFC Oktagon mohol byť inšpirovaný filmom Chucka Norrisa (The Octagon), v ktorom postavy bojujú v osemhranom kruhu.

8. Bruce Lee je často považovaný za prvého bojovníka, ktorý praktizoval MMA v Spojených štátoch amerických. Niekedy sa Bruce Lee nazýva aj dedkom modernej MMA.

9. Vieš aký je rozdiel medzi MMA a UFC? Mnoho laikov si myslí, že ide o synonymá a rozdiel v týchto pojmoch nevidí. My ti to ujasníme. MMA je názov športu a UFC je organizácia, ktorá tento šport zastrešuje a propaguje MMA súťaže.

10. Spomedzi všetkých účastníkov UFC strávil najviac času v oktagone Frankie Edgar. Bolo to presne 6 hodín 47 minút a 35 sekúnd.

Zdroj: bleacherreport.com

Napíš komentár