Volkswagen Golf R je späť – nová generácia bola predstavená

963

Volkswagen predstavil svoj historicky najvýkonnejší Golf R. Budí rešpekt a je skvelo navrhnutý po technickej i dizajnovej stránke. Však sa o tom presvedč sám v nasledujúcom článku!

Najvýkonnejší Golf R

Toto je najvýkonnejší VW Golf R, aký bol kedy vyrobený. Nový Golf R s preplňovaným štvorvalcovým motorom s objemom 2,0 litra má výkon315 koní (235 kW) a krútiaci moment 310 Nm. Na základe týchto údajov môžeme tvrdiť, že v porovnaní s predchádzajúcim modelom tu máme nárast o 27 koní. Vďaka tomu zvládne stovku za 4,7 sekundy a najvyššia rýchlosť je obmedzená na 250 km/h. V rámci balíka R-Performance je však možné dostať ďalších 20 km/h naviac.

Zaujímavosťou je Drift mode

Ako by ste zrejme očakávali, model 2022 Golf R sa štandardne dodáva s pohonom všetkých kolies 4Motion. Toto nastavenie je však trochu iné ako v predchádzajúcich generáciách. VW propaguje nový zadný diferenciál, ktorý distribuuje výkon variabilne medzi nápravy, so schopnosťou vysielať až 100 percent krútiaceho momentu na vonkajšie koleso pomocou vyhradenej funkcie „Drift Mode“. Nový Drift Mode je jedným z dvoch špeciálnych jazdných režimov konfigurovateľných v režime Race a pripája sa k štandardným možnostiam pohonu ako Sport, Comfort a Individual.

Dokonale vyladený interiér

Kabína má technicky vyspelý dizajn – podobný tomu, ktorý sme už videli na GTI – zvýraznená 10,0-palcovou dotykovou obrazovkou, digitálnym kokpitom VW a dokonca aj ovládačmi touchpadu na volante, ktoré nahradili tradičné analógové tlačidlá. Na volante je dokonca špeciálne tlačidlo „R“ pre ľahký prístup do jazdného režimu Race. Modré ozdobné prvky a logá „R“ zdobia sedadlá, palubnú dosku a volant, zatiaľ čo Golf R dostane po prvýkrát voliteľné kožené poťahy Nappa.

Zdroj: Volkswagen

Napíš komentár