Volkswagen oficiálne predstavil nový Golf VIII

297
nový volkswagen golf

Dlho očakávaný model Volkswagen Golf VIII bol konečne predstavený a nemecká automobilka tak odhalila najnovšiu generáciu jedného z najpredávanejších automobilov v celej Európe.

Najnovšiu generáciu modelu Golf budete môcť spoznať najmä vďaka výrazným, elegantným a štíhlym svetlometom, ktoré sa zužujú smerom k predným blatníkom.

Kým celková silueta modelu Volkswagen Golf si zachováva svoje známe krivky, ôsma generácia je priestrannejšia ako predtým a i napriek tomu sa dokáže zmestiť na parkovacie miesto rovnakej veľkosti, ako jeho predchodca. Je pozoruhodné, že Volkswagen odolal nutkaniu dať novému golfu elegantnejšiu, nižšiu a menej praktickú strechu – ako to bolo u nových hatchbackov Toyota Corolla, Mazda3 a Ford Focus.

Tieto tri konkurenčné značky sa totiž pokúsili premeniť svoje hatchbacky na športové modely, no na úkor batožinového priestoru a tiež priestoru pre cestujúcich na zadných sedadlách. Odôvodnili to tým, že kupujúci, ktorí potrebujú viac miesta, si jednoducho kúpia SUV.

Nový golf je dlhý 4284 mm, široký 1789 mm, vysoký 1456 mm a má rázvor 2636 mm. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou je nový model o 26 mm dlhší, o 10 mm užší, o 4 mm vyšší a má o 16 mm dlhší rázvor. Čo sa týka motorizácia, tak v Európe bude Golf k dispozícii s novým radom vysokoúčinných zážihových motorov a dvoma hybridnými plug-in motormi.

Po zverejnení novej generácie modelu Golf, sa časť priaznivcov značky Volkswagen ozvala s otázkou, či bude predstavená aj veľmi dobre známa verzia GTI. Hoci verzia GTI nebola s novou generáciou odhalená, očakáva sa, že sa tak udeje v najbližších mesiacoch.

Väčšina hatchbackov modelu Golf GTI sa totiž začala predávať približne 12 alebo viac mesiacov po oficiálnom predstavení klasického modelu.

Zdroj: motor1.com

Napíš komentár