Alfa Romeo 4C Spider sa rozlúči v limitovanej edícii!

806

Už dávno neplatí, že Alfa Romeo je značka športových áut. Stále sa viac a viac zameriavajú skôr na bežných zákazníkov a športové modely postupne odchádzajú. Tento trend pokračuje ďalším modelom, konkrétne 4C Spider. I napriek tejto smutnej správe sa môžeme tešiť aspoň na derniéru tohto modelu. Príde vo veľkom štýle!

Športové vozidlo Alfa Romeo Spider 4C sa vyrába od roku 2013. O rok neskôr uzrel svetlo sveta aj kabriolet Spider. Jeho predaje sa však za roky stále znižovali a pre taliansku automobilku už nie je dôvod pokračovať s jeho výrobou. Preto chystá jeho koniec a pri tejto príležitosti predstaví limitovanú edíciu 33 kusov. Dostupná bude však len za veľkou mlákou a to najmä kvôli prísnym emisným normám v EÚ.

Limitovaná séria 4C Spider 33 Stradale Tributo dostane trojvrstvový červený lak Rosso Villa d’Este, ktorý bude na karbónovom šasi priehľadný. Ďalej vás upútajú 18– a 19-palcové kolesá s piatimi otvormi, karbónové sedadlá potiahnuté kožou Dinamica a plakety s poradovým číslom série. V rámci základnej prvky môžete sledovať viaceré prvky, ktoré boli v minulosti len za príplatok. Ide napríklad výfuk Akrapovič, nastaviteľné tlmiče, bi-xenonové svetlá či spojler a zrkadlá s talianskou trikolórou.

Neuveriteľné zrýchlenie!

Keď sa pozrieme na výkon vozidla, tak 174 kW a 350 Nm krútiaceho momentu sa postarajú o zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy, čo je niečo neskutočné. Môže za 4-valec 1,75 T s dvojicou medzichladičov, priamym vstrekovaním paliva a variabilným časovaním ventilov.

S motorom bude spolupracovať 6-stupňová dvojspojková prevodovka Alfa TCT, ktorá potrebuje na zmenu prevodu len 0,13 sekundy. Model bude mať čisto len zadný náhon ako sa na športové auto patrí. Systém riadenia jazdných režimov DNA pridá ku klasickým módom Dynamic, Normal a All Weather pre horšie trakčné podmienky, okruhový režim Race. Chýbať nebude ani akceleračná pomôcka v podobe trakčného systému Launch Control. Cena limitovanej edície zatiaľ nie je známa a tak si pozrite aspoň fotky v galérii.

Napíš komentár