S Googlom zvládneš nemožné. Kombinuj smajlíkov a vytvor si svoju vlastnú reč

925
emoji google

Emotikonov v našich klávesniciach je tak veľa, až niekedy pochybujeme, načo ešte slúžia slová. Veď všetko sa dá vyjadriť malým žltým ksichtíkom, ktorý je navyše milý a dievčatá naň parádne zaberajú. Ak aj ty uprednostňuješ komunikáciu štýlom: slovo, smajlík, smajlík, smajlík; najnovší update ťa poteší.

Odkiaľ sa smajlíky berú?

No, niekto ich musí vyrobiť. A kto? Konzorcium Unicode. Pravidelne nás zásobuje novými a novými žltými tváričkami. Najnovšie prichádzal s nápadom Emoji Kitchen. Pôjde o jedinečné riešenie, kedy si užívateľ bude môcť “ukuchtiť” vlastného smajlíka podľa ľubovôle. Keďže sa jedná o rozšírenie od Google, tool Emoji Kitchen nehľadaj v emoji klávesnici Messengeru od Fb. Emoji Kitchen bude súčasťou Google klávesnice Gboard.

Emoji, všade samí emoji

Produkt tvojich kuchynských machinácií nebude v textovom formáte, čo znamená, že po odposlaní ho ten, komu smajlíka adresuješ, uvidí ako obrázkovú nálepku. Vieš ktoré to sú? Tie veľké, na ktoré si klikal, keď si mal 14 rokov, no medzičasom si zabudol, že existujú. Ďalšia vec, s ktorou sa Konzorcium Unicode akosi zabudlo priznať, je, že nemôžeš vyrábať nekonečné množstvo kombinácií. Bude existovať iba určitý zoznam možností, v rámci ktorých môžeš experimentovať. Takže na toho zlostného smajlíka so srdcovými očami môžeš rovno zabudnúť.

Osviež svoje vyjadrovacie schopnosti

S novou sadou emotikonov bude ľahšie zo seba konečne vymačknúť to, čo máš na jazyku. Môžeš ich poslať počas komunikácie s kamarátmi alebo nejakým milým prekvapiť svoju drahú polovičku či osobu, ktorá ti je blízka.

Napíš komentár