Prekonávaš ťažký rozchod? Týchto pár tipov bolestivý proces urýchli

873
ako prekonat rozchod

Všetci sme si tým prešli. Ja. Ty. Ona aj on. Rozchody sú neoddeliteľnou súčasťou ľudských vzťahov. Nič netrvá večne. A láska, o ktorej sa to zvykne tradovať, trvá zo všetkých vecí najkratšie. Tým ťa, samozrejme, nechceme dohnať k slzám, ak si práve prechádzaš ťažkým obdobím. Len zdôrazňujeme, že nie si prvý ani posledný, komu niekto zlomil srdce. Dialo sa to pred tisíckami rokov a bude sa to diať o ďalšie stovky rokov stále dookola. Ničomu neprospeješ, a najmenej sebe, keď sa budeš utápať v ľútostivých spomienkach. Týchto pár tipov ti uľahčí tvoj rozchod.

Nad** sa s kamošmi!

To prospeje vždy. Nejaký ten drinčík (možno aj dva, tri, štyri, päť…) s kamarátmi je spoľahlivým liekom na zlomené srdce. Konečne po dňoch strávených za zatiahnutými žalúziami pozeraním seriálov a plakaním trochu vypustíš paru. Nestojí to za to, ver nám! V mori je plno rýb a ty si krásny mladý človek, tak načo sa trápiť kvôli jednej malej gupke, keď môžeš vyraziť na lov a chytiť poriadneho delfína (síce to nie je ryba, ale ako paralela k človeku, čo za niečo stojí, poslúžil ideálne).

Dopraj si viac

Že nie si márnotratný? Niečo takéto počuť od mladého človeka je balzámom na dušu. Trochu sa rozveseliť však ešte nie je márnotratnosť. Obzvlášť po tom, čo sa niekto nepekne zahral s tvojimi citmi. Zaslúžiš si trochu oddychu. Rozvesel sa tak, ako to máš rád. Niekoho nepoteší nič iné než totál adrenalínový úlet, iný by dal modré z neba za dobrú knižku a pohodlie. Zariaď sa tak, ako tebe najlepšie vyhovuje. Je to predsa o tebe. Ak ti ale predsa len môžeme poradiť, zastav sa na masáž alebo navštív saunu či kúpalisko. Vyplavíš prebytočnú špinu z tela, oddýchneš si a načerpáš nové sily.

Natlač sa tak, akoby sa nikto nepozeral

Presne tak! Si slobodný a mladý, máš právo si užívať podľa ľubovôle. Si hladný. Choď sa najesť. Chceš zjesť celú pizzu pre dvoch úplne sám? Smelo do toho. Čo je ťa po tom, že si ostatní šepkajú. Nech si robia, čo ich spraví šťastnými, a ty si sprav tak, aby si bol šťastný ty. Jedlo má utlmujúci účinok na telo a potláča stres, možno si po týždňoch frustrácie konečne vydýchneš úľavou. Obklop sa dobrými priateľmi. Takými, čo vedia načúvať, no aj takými, čo načúvať nevedia a každú patáliu prekrútia na šialenú historku. Smiech má podobné účinky ako dobré jedlo. V kruhu vtipkujúcich priateľoch na človeka, ktorému si bezmedzne veril a on ťa opustil, zabudneš. Úplne. Definitívne.

Zdroj: tvoji kamoši z redakcie

Napíš komentár