5 reštaurácií, ktoré by si mal navštíviť predtým ako zomrieš

1854

Urob si rezerváciu v týchto reštauráciách ASAP. Garantujeme ti zážitok na celý život.

Ak máš dosť menučiek za 5 eur a si fanúšik kvalitného jedla, tak tieto reštaurácie sú presne pre teba. Vybrané reštaurácie pritiahli pozornosť celého sveta. Sú v merku každého foodblogera. Tieto miesta ti ponúkajú gastronomický zážitok, ktorý by si mal dopriať každý labužník. Pripravia ti jedlo z ktorého pravdepodobne upadneš do kómatu a tvoje chuťové bunky ťa vystrelia do gastroneba. Samozrejme zážitku zodpovedá aj cena. Na druhej strane ak  to má byť posledné jedlo tvojho života, máš si dopriať. 

Bon Appetít!  

  1. Le Louis XV-Alain Ducasse 

Táto reštaurácia sa nachádza v Monaku a je jednou z mála reštaurácií, ktorá získala už 3 Michelinské hviezdičky. Nachádza sa na prízemí Hotela de Paris. Stredobodom celého interiéru je mohutný luster, ktorý je vyrobený zo 700 ručne vyrobených kusov zlata. Terasa ti ponúkne dychberúci výhľad na prístav s jachtami a na nádherný palác. Toto miesto stojí určite za návštevu. Nechaj si poštekliť svoje chuťové bunky.

2. Enigma

Enigma sa nachádza v Barcelone. Táto netypická reštaurácia sídli v majestátnom priestore, kde sa prelína japonsky minimalizmus s vintage science fiction. Po potvrdení rezervácie dostaneš vlastný kód, ktorý ti slúži na vstup. Máš možnosť si vybrať zo 40 jedál, v ktorých sú kombinované chute z Japonska, Španielska, Brazílie a Kórey. Znie to výborne, bookni letenku, počkaj si na svoj kód a vstup do gastronomického neba. 

3. Mikla 

Reštaurácia ponúka neskutočný výhľad na mesto Istanbul. Nachádza sa na 18. poschodí hotela Marmara Pera. Mikla je sofistikovaná s elegantným minimalistickým štýlom. Celú atmosféru podčiarkuje prijemné osvetlenie. Romantika ako vyšitá. Čo by si mal jednoznačne ochutnať je verzia rybieho sendviča. Je to recept šéfkuchára Balika Ekmeka. Dokonalé jedlo ti už len podčiarkne nádherný výhľad na osvetlený nočný Istanbul. 

4. Nama At Amanpulo 

Od krajín dostupnejších zo Slovenska sa presunieme trochu viac do exotiky – útesový ostrov Pamalican na Filipínach. Reštaurácia sa nachádza pár krokov od krásnej pláže a vyznačuje sa nekomplikovanou a elegantnou ponukou jedál. Vstup do reštaurácie je po jemnom bielom piesku, ktorý iba podtrháva luxusný dojem. Z reštaurácie sa máš možnosť pokochať výhľadom na krištáľovo čisté more. Amanpulo má vlastnú ekologickú záhradu, ktorá dodáva veľa ingrediencií do reštaurácie. Čerstvé morské plody poskytujú miestni rybári alebo sú dovezené z Japonska. Na jedálnom lístku nájdeš sushi, nigiri sushi a sashimi spolu s jedlami ako je Kóbe gyu: steak z japonského kmeňa Kobe Wagyu grilovaný pri stole na drevenom uhlí a podávaný s minerálnou soľou. Už ti tečú slinky?

5. Michel & Sébastien Bras TOYA Japon 

Michel & Sébastien Bras TOYA Japon ponúka jeden z najkrajších výhľadov na jazero Toya v Japonsku. Šéfkuchár Michel Bras a jeho syn Sébastien boli očarení prírodou v tejto oblasti. Zhodli sa, že toto je ideálne miesto na zriadenie reštaurácie, ktorá okrem kvalitného jedla zaručí aj úchvatné výhľady. Navštívili miestnych farmárov, aby hosťom poskytli na stôl to najlepšie. Vytvorili farebné, žiarivé menu, ktoré hrá všetkými chuťami a vôňami z lokálnych potravín.  

Vybral si si svojho favorita? 

Zdroj: maxim.com

 

The post 5 reštaurácií, ktoré by si mal navštíviť predtým ako zomrieš appeared first on Štramag.

Source: stramag

Napíš komentár