10 nekalých datingových praktík, ktoré v roku 2020 musíš poznať

1437
Ako to v roku 2019 reálne funguje na online zoznamkách

Určite si už počul o „ghostingu“. Vieš, to je to, keď tvoj objav náhle zmizne z povrchu zemského, respektíve z pripojenia internetového a zrazu už nie je dohľadateľný. A to bez náznaku či vysvetlenia. Ak si aj ty profi-dater, tak vieš, že takéto vyghostovanie vie pokaziť deň (aj šuk). A ghosting je len kvapka v mori.

S neobmedzenými možnosťami je online-dating v roku 2020 fakt ťažký. Preto by si mal byť oboznámený s potmehútskymi praktikami, ktoré sú na dennom poriadku. A to pre prípad, že by si sa stal obeťou alebo nedajboh niektorú z nich „náhodou“ praktizoval.

UPOZORNENIE: toto nie je v žiadnom prípade návod, ako sa zbaviť tej stalkerskej mangalice, ktorá ti non-stop vypisuje, či?

Tento zoznam by som aj očísloval, ale neviem sa rozhodnúť, ktorá z praktík je potkanskejšia. Takže, tu je 10 datingových praktík v úplne ľubovoľnom poradí.

TRICKLE GHOSTING alebo „prd v letnom vánku“

Prečo nie vo vetre? Hneď vysvetlím. Trickle Ghosting popisuje situáciu, keď si myslíš, že všetko ide ako po masle, ale tvoj objav pomaly a jemne ustupuje. Robí to tak strategicky a prešpekulovane, že sa ani nenazdáš a píše ti čoraz menej, raz za pár dní, až nakoniec prestane odpisovať úplne. Tak preto ten jemný letný vánok.

POCKETING alebo „za tú hanbu mi nestojíš“

Znamená to, že tvoj objav nechce, aby si sa spoznal s jej rodinou, priateľmi a teda nevidí žiadnu spoločnú budúcnosť. Možno si povieš, čo to vôbec v tomto zozname robí, veď to je sen každého muža. Ale v prípade, že si konečne nájdeš dobrú babu a začne ťa pocketovať, zistíš, že to bolí nielen tvoje ego a vlastne obaja iba strácate spolu čas. Ak ju máš len na šuk, tak potom daj na to, bratranec. Win-win situácia.

CLOAKING alebo „blokáda“.

Najskôr ťa namotá a keď už si žhavý, tak si ťa všade zablokuje. Tak načo si vôbec predstieral, že ti ide aj o večeru a precítené rečičky…vyhodený čas a energia.

FLEXING alebo „na to bé-em-vé-čko nemám 3 hypotéky, prisahám“

Ak si v datingových appkách zbehlý, tak už si určite videl profily (väčšinou mužské), na ktorých boli samé fotky drahých áut či iného prejavu luxusu. Áno, ženy na bohatých letia. Ale bohatí nepotrebujú nejaký Tinder na to, aby im naskákali modelky na klobásku. FAIL

COOKIE JARRING alebo „lovec komplimentov“

Každý si potrebuje nejakým spôsobom zdvihnúť sebavedomie. Ak sa však ocitneš v situácii, keď ti napíše len vtedy, keď potrebuje počuť pár teplých slov, tak utekaj. Nech si ide po komplimentovú cookiesku k niekomu inému.

PAPERCLIPPING alebo „fakt diki Bill Gates“

Pamätáš na otravnú Microsoftovú spinku, ktorá je našťastie už na dôchodku, ale svojho času sa ti objavovala v tých najnečakanejších situáciách? Hlavne nie vtedy, keď si ju potreboval. Áno? Tak do tejto kategórie spadajú presne tí ľudia, ktorí sa niekedy objavia a namotávajú, ale potom si odrazu uvedomia, že ich vlastne nezaujímaš. A potom za pár mesiacov hop, zase sú tu a zase motajú. A zase nič. To vie pekne nasrať. Veď už sa konečne rozhodni…

HAUNTING alebo „profi stalker na úrovni“

Neodpisuje, nereaguje, nedvíha, nestretáva sa, ale stále sleduje tvoje storky na Instagrame alebo na Messengri. WTF. Rovnako ako duch, ktorý sa vracia zo záhrobia, aby ťa prenasledoval a strašil. Tak otravné. Tak hlúpe. A dosť creepy.

BREADCRUMBING alebo „zobkaj mi z dlane mojko“

Pokračujeme v trende motkám, motkám, až kým sa nepomotkám. Najskôr ti ukáže dostatok zájmu. Ľahký flirtík cez SMSku tu a tam, už máš pocit, že si v hre. Potom príde nejaká sexy fotečka do private message na Instagrame. A potom zase nič. Zase len ruka. Nevedie to nikam.

CURVING alebo „nad stenou v tenise nevyhráš“

Tu by sa skôr hodil názov odpinkávanie.  Na rozdiel od ghostingu je tvoj objav v tomto prípade natoľko „slušný“, že ti aspoň odpíše. Palček. LOL. Haha. A podobne. Ako hrať tenis so stenou. Nemôžeš vyhrať. Tak načo sa snažiť?

ZOMBIE-ING alebo dramatický návrat zo záhrobia

Zombies sú ľudia, ktorí ťa vyghostovali a potom sa vrátia späť so slovami: „No čo fešáčik, ako sa mi máš? Čo máš nové?“. V takýchto prípadoch sa riaď pravidlami zombie apokalypsy. Mačeta a poď ho sekať do živého. Ale nie…stačí stlačiť tlačidlo zablokovať. To by malo pomôcť.

Zdroj: www.maxim.com

Napíš komentár