Začo zvyknú utrácať milionári svoje peniaze?

890
milionar

Kto z nás by netúžil byť bohatý? Pre niekoho to znamená vlastniť luxusné bývanie, pre ďalšieho závideniahodný vozový park, niekomu stačia neobmedzené možnosti  cestovania. A čo keď toto všetko máš a peniaze na konte sa stále nemíňajú? Za čo by si míňal ty? Prinášame ti zoznam najbizarnejších vecí, za ktoré boháči neváhali vytiahnuť zo svojich bezodných vreciek nemalé čiastky. 

Existuje celý rad ľudí, ktorí vedia naložiť so svojím bohatstvom zodpovedne, ako napríklad notoricky známy filantrop Warren Buffett. Stále však existujú milionári a miliardári – a tiež ľudia, čo nepatria ani do jednej z týchto skupín -, ktorí míňajú svoje peniaze za veci, ktoré vlastne nepotrebujú. Niektorí ťa pritom dokážu svojimi výstrelkami rozčúliť alebo aj pobaviť. 

1. Večierok za 203 948 libier 

Na takúto závratnú sumičku sa vyšplhal účet 32 ročného businessmana Alexa Hopa. Večer strávil v nočnom klube Playground Liverpool. Okrem zaplatenia účtov všetkých návštevníkov klubu, si objednal fľašu šampanského v hodnote 125 000 libier. Iba samotný servis ho vyšiel na 18 540 libier. 

2. Kaderník za viac ako 15 000 libier 

Sultán z Bruneja utratil túto sumu za svoj účes na hlave. Obľúbený kaderník doletel až z Londýna, aby sultána ostrihal v jeho osobnom sídle. O tom, ako sultán vyzeral po tomto zákroku sa už žiadne média nezmienili. Veľká škoda. 

3. Vaňa v hodnote 1 000 000 libier 

Tento luxus si dopriala dcéra šéfa Formuly 1 Tamara Ecclestone. Dcéruška si rada dá po náročnom dni luxusný kúpeľ. Nákupy dajú zabrať. Náklady narástli aj z dôvodu dovozu materiálu na výrobu, ktoré pochádzajú až z povodia samotnej Amazonky. Tamara si svoj výstrelok naivne obhajuje vetou: Vo vani trávim naozaj veľa času. Čo k tomu dodať. 

4. Vlastné ostrovy 

Máš dosť preplnených pláži v Chorvátsku? Tak si kúp ostrov, kde budeš mať svätý pokoj, tak ako to robia správni milionári. Celebrity a milionári podľahli tomuto trendu, Napríklad herec Eddie Murphy si v roku 2007 si kúpil Rooster Cay na Bahamách za 15 miliónov dolárov. Ideš do toho? 

5. Home sweet home za 1 bilión dolárov 

Ako sa vraví môj dom môj hrad. Týmto porekadlom sa zrejme inšpiroval aj indický bilionár Mukesh Ambani. Kúpil si rovno súkromný mrakodrap s 27 poschodiami. Vďaka vysokým stropom je tento mrakodrap rovnako vysoký ako klasický 40 poschodový obytný dom. Súčasťou paláca sú 3 heliporty, 6 poschodová garáž a divadlo, do ktorého sa zmestí až 50 ľudí. V lobby sa nachádza 9 výťahov a o tento skromný príbytok sa stará 600 zamestnancov.  

Nesnívaj o týchto veciach, ale začni makať. Potom si aj ty dopraješ relax na svojom vlastnom ostrove v miliónovej vani na terase svojho mrakodrapu.  

Zdroj: tlačová správa Discovery

Napíš komentár