4 skvelé spôsoby, ako sa dostať po sviatkoch do formy

270
ako sa dostat do formy

Obdobie od Vianoc až po prvé dni nového roka dá každému z nás zabrať. Rodinné návštevy, zhon, vianočné večierky, novoročné oslavy… Toto všetko a ešte oveľa viac dá tvojmu telu zabrať. Preto vyskúšaj aplikovať do svojich rituálov, niektorú z týchto rád. A môžeš ich pokojne vziať ako novoročné predsavzatia. Nezabudni ich však vykonávať na pravidelnej báze.

  1. Zobuď sa skôr

Vyskúšaj si ten pocit, aké je skvelé vstať o pol hodinu skôr a rozhýbať sa. Či už je to cvičenie, prechádzka alebo plávanie – jednoducho vyskoč z postele a hýb sa. Ak si ten typ človeka, ktorý neustále odkladá cvičenie na vedľajšiu koľaj, skús si „zabookovať“ hodiny cvičenia. Myšlienka zaplatenia poplatku (aj v prípade, že sa na tréningoch nezúčastníš) by kohokoľvek naplnila strachom.

Ľahším prístupom by bolo nechať telocvičňu plávať, vrátane trénera, a prevalovať sa v posteli. To však nerob!

2. Prechádzky ešte nikomu neuškodili

Zober kamošov a namiesto baru zájdite na prechádzku, prípadne si zabehať. Chôdza a preberanie tých najaktuálnejších tém (ktoré zatriasli tvojím alebo kamarátovým svetom) sú najlepším spôsobom, ako zvýšiť endorfíny. Ak chceš, aby bolo tvoje telo v špičkovom stave, hľadaj cestu (nie tú životnú) s množstvom kopcov alebo náročnejšiu prechádzku, ktorá ťa skutočne namotivuje.

3. Vyskúšaj alternatívy posilkových tréningov

Po začiatku nového roka je vhodný čas na vyčistenie hlavy a usporiadania si myšlienok. Taktiež sa môžeš začať venovať aktivitám, ktoré si celoročne odkladal na druhú koľaj – práce v domácnosti alebo záhradkarčenie sú skvelými alternatívami cvičenia – a to (nie)len v prípade, ak ti je drina v posilke je fakt ukradnutá.

Okrem okamžitého vylepšenia nálady, stimulujú produktivitu. A to je skutočná win-win situácia.

4. Cvičenie v pyžame

Niekedy už len pomyslenie na to, že sa natlačíš do súpravy na cvičenie je prekážkou, ktorá ti našepká, aby si naspäť zaľahol. Chyba! Vstaň, otvor mobil alebo notebook a vykonávaj online cvičenie. Z pohodlia vlastnej spálne.

Nie je nič lepšie, ako rýchly ranný tréning. Takéto rozhýbanie sa je tým najlepším spôsobom, ako začať deň. Kardio a strečing, ktoré zaberú menej než 20 minút, nájdeš všade na internete. Nie je potrebný žiadny priestor ani vybavenie a cvičenia sú vhodné pre všetky úrovne kondície.

Zdroj: manofmany.com                                                                                      

Napíš komentár