Seriálový cyklus Castlevania. Dočkáme sa 4. pokračovania?

1305
serial castelvania

Mnohým je termín Castlevania známy, nespájajú si ho však so seriálom od Netflixu, ale s počítačovou hrou. To je škoda. Producenti, scenáristi a animátori z Netflixu spravili všetko možné aj nemožné, aby hernú sériu vytiahli zo zabudnutia a vzišiel z toho seriál na vysokej úrovni, ktorý stojí za zhliadnutie.

Chýbala ti temná gotická atmosféra? Castlevania jej rozdáva za priehrštia.

Seriál Castlevania sa sústredí na prostredie bývalého Valašska v Rumunsku. Už dlho hľadáš seriál, ktorý prelúskaš za pár dní a dočkáš sa plnohodnotného napätia a načerpáš hororové vlny z gotických fantasy filmov? Bingo! Seriálový cyklus Castlevania je to pravé orechové pre teba. Dočkáš sa aj dynamickej animácie, naturalistických erotických scén, krvi, rinčania ocele, upírích zubov a sarkastických vtípkov. Všetko, čo na fantasy a hororoch zbožňujeme, v jednom celku.

Postavy, s ktorými sa jednoducho budeš chcieť stotožniť

Trevor Belmont, posledný z rodu Belmontov. Sypha, kočovná rozprávačka a čarodejnica. Alucard, syn grófa Draculu, upír, bisexuál a výnimočný šermiar. Svätá trojica, sprevádzajúca diváka všetkými epizódami dnes už troj sériovej Castlevanie. Trevor je tak trochu bohém, staroveké umenie lovu monštier predávané z pokolenia na pokolenie však neberie na ľahkú váhu. Keď sa gróf Dracula rozhodne pomstiť smrť svojej nevinnej ľudskej manželky vhladením ľudskej populácie, musí zakročiť. Spriahne sa s rozprávačkou Syphou, sympatickou ryšavkou s kúzelníckym nadaním, a spoločne s polovičným upírom Alucardom, ktorý, ako sa neskôr ukáže, je synom kráľa temnôt, porazia najprv hordy nočných príšer a neskôr aj samotného Draculu. Nebyť zrady, nepodarilo by sa im to. Dýka v Draculovom chrbte vzšila z radov jeho vlastných stúpencov. Náš príbeh sa rozrastá o ďalšie d§ležité postavy. Do popredia sa dostáva bielovlasá štajerská upírska kráľovná Carmilla a jej nový otrok a zradca svojho pána, Hector. Ten je, podobne ako ďalší dôležitý mužský charakter v druhej a tretej sérii, Isac, vyvolávač. Mocou mágie dokáže prilákať beštie z pekla späť do sveta ľudí.

Chystá sa 4. séria?

Pokračovanie Castlevanie je viac než isté, keďže záverečná časť tretej série priniesla viac otáznikov než odpovedí. To ale určite nie je na škodu. Drží to diváka v napätí. Už aj ty si zvedavý, čo sa s tvojimi obľúbenými hrdinami stane ďalej? Žiaľ, zlou správou je, že sa novej série dočkáme zrejme až v druhej polovici roku 2021.

Zdroj: csfd.cz

Napíš komentár