Niekoľko spôsobov ako zvýšiť produktivitu v práci

2147
stop prokrastinacii

Kto by nechcel byť viac produktívny a dosahovať lepšie výsledky? Túto otázku je zbytočné si klásť. Dôležité je však opýtať sa, ako na to a ako skutočne zvýšiť produktivitu. Tu je osem jednoduchých trikov, ako tak môžeš urobiť:

  1. Buď efektívny

Premietni si každý večer tvoj deň a porozmýšľaj nad tým, ako si využíval čas, ktorý si mal k dispozícii. Ak nájdeš nejaké hluché nečinné miesta, buď otvorený možnosti zmeny spôsobu, akým pracuješ. Pomôcť ti môže napísať si na každý deň zoznam úloh, ktoré potrebuješ v ten deň dokončiť a keď tak urobíš, môžeš si dopriať zaslúžený oddych.

2. Odstráň rušivé elementy

Sociálne médiá môžu byť obrovským zabijakom produktivity, ale nie je úplne praktické nemať pri sebe mobilný telefón. Namiesto toho sa snaž udržiavať sústredený a počas pracovnej doby si mobilný telefón vypni. Zároveň si však dopraj prestávky, počas ktorých si budeš môcť skontrolovať najnovšie správy, emaily a iné veci. Takto zabezpečíš, že tvoj čas pri práci bude produktívnejší.

3. Vytvor si okolo seba dokonalé prostredie

Každý sa cíti dobre v niečom inom a na každého môže určité prostredie vplývať rôzne. Preto si aj ty dopraj okolo seba také prostredie, v ktorom sa ti bude výborne pracovať, ktoré ťa nebude rušiť a do ktorého sa budeš rád vracať. Ak máš rád poriadok na stole, tak si tam uprac. Naopak, ak zas máš rád na stole nejaké rastliny, kľudne si ich tam daj. Aj takéto maličkosti dokážu mať obrovský vplyv na tvoju produktivitu.

4. Motivuj sa

Ak nevieš, ako by si mohol zvýšiť svoju produktivitu, tak odpoveďou pre teba môže byť motivácia. Pod tým si môžeš predstaviť čokoľvek. Či už prechádzka na bicykli, zmrzlina, počítačové hry. Pokiaľ sa dostatočne motivuješ, budeš sa na prácu lepšie sústrediť a zároveň sa budeš tešiť, ako si po práci dopraješ nejakú odmenu, či oddychovú aktivitu.

Pevne veríme, že aj na základe týchto tipov sa ti podarí zvýšiť produktivitu v tvojej práci.

Napíš komentár