Kto je zápasník Atilla Végh?

480
atilla vegh

9. novembra tohto roku sa Atilla Végh stretol s obávaným českým zápasníkom Vémolom v pražskom ringu, kde súpera zdolal za 2 minúty a 7 sekúnd. Ale to všetci vieme. Boli toho plné noviny, internetové spravodajstvá, YouTube a vznikli desiatky meme obrázkov. Pre tých, čo sa o nepremožiteľnom Véghovi dozvedeli až z jeho triumfálneho víťazstva, prinášame informácie o tom, kto víťaz Oktagonu skutočne je.

Mladosť

Atilla Végh je Slovák ako repa, aj keď pre mnohých ľudí môže jeho meno pôsobiť mätúco. Narodil sa za čias Československa, konkrétne v roku 1985, v Dunajskej strede. Počas svojho života v Gabčíkove, kam sa s rodičmi presťahoval, začal už ako 5 ročný posilňovať. Vo veku 16 rokov sa začal venovať kempo karate. V tomto športe získal svetový, európsky aj maďarský titul. 

Kariéra bojovníka

Zápasníkom MMA sa Atilla Végh stal až v roku 2008, pričom v prvom roku ani raz neprehral. Výhier si pritom nahonobil hneď 9. Niet sa čo čudovať, že talentovaný mladý zázrak okamžite prilákal stovky divákov. Vo februári roku 2010 sa Véghovi podarilo v Chorvátsku poraziť Aleksandra Radosavljevica. Stal sa európskym šampiónom MMA. Vďaka tomuto víťazstvu stále pomerne mladý Atilla Végh získal kontrakt s Bellator. Za významné víťazstvá, ktoré získal v nasledujúcich troch rokoch, sa považujú porážky Marcusa Vantinnena a Jonasa Billsteina. Vrátane týchto dvoch výhier sa Atillovi Véghovi podarilo v tom období zvíťaziť 15 krát. Utŕžil 3 prehry a 2 remízy.

Bellator

V roku 2011 sa z Végha stal zápasník v poloťažkej váhe pre Bellator. Na Bellator 66 sa mu poradilo poraziť zápasníka Dana Spohna. V lete roku 2012, teda pár mesiacov po debutovom vystúpení na Bellator 66, sa slovenský zápasník postavil tvárou v tvár krvilačnému mužovi menom Zelg Galesic. Végh zaťal zuby a bojoval zo všetkých síl. Fanúšikov ďalším víťazstvom veľmi potešil. Na Bellator 72 vyradil v súboji protivníka Emanuela Newtona. Travisa Wiuffa na Bellator 73 zdolal 25 sekúnd pred koncom prvého kola. Végh dostal ponuku nastúpiť do Bellator MMA. Zápasník ponuku prijal, zápasu sa zúčastnil a opäť vyhral. 21.3.2014 Végh utrpel potupnú porážku od zápasníka Emanuela Newtona, ktorý odvetu využil vo svoj prospech a vyrovnal skóre medzi mužmi. O pár mesiacov neskôr bol Atilla Végh nútený spolu s ďalšími 12 spolubojovníkmi opustiť Bellator.

Napíš komentár