6 tipov, ako dodržať novoročné predsavzatia

1033
Zdroj: Pixabay.com

Poznáš to aj ty? Každý rok si dávaš nereálne novoročné predsavzatia, ktoré nemôžeš splniť? Alebo sú aj reálne, no nedarí sa ti ich plniť? V tomto článku sa pozrieme práve na to, ako dodržiavať novoročné predsavzatia a čo preto treba urobiť.

Správna formulácia

Na samotnom začiatku je potrebné stanoviť si nejaké predsavzatia. Daj si pozor už pri tom, ako ich budeš formulovať. Pamätaj na to, že by mali byť pozitívne. Budeš mať tak oveľa väčšiu motiváciu ich aj dodržať. Napríklad namiesto „nebudem toľko jesť,“ si povedz, „budem jesť zdravo.“

Zapisovanie

Veľmi dôležité je aj zapisovanie. Teraz však nemám na mysli zapísanie si samotného predsavzatia, i keď aj to je veľmi dobré. Mám však na mysli zapisovanie si svojho progresu. Zapisuj si každý deň svoje úspechy a to, čo si urobil pre svoje predsavzatie. Budeš mať pocit, že už si niečo dokázal a motivuje ťa to do ďalších dní.

Vizualizácia

Veľmi dobrým spôsobom je vizualizovať si úspech alebo cieľ, do ktorého smerujete. Predstavuj si, aké to bude, keď nebudeš mať chuť na cigaretu, keď zabehneš svoj prvý maratón, keď bude tvoje telo vyzerať ako z fitness časopisu a podobne.

Pochvala i trest

Za každý úspech sa nezabudni pochváliť. Prípadne sa odmeň, stačí, že to bude niečo malé a motivuje ťa to do ďalšieho rastu. Naopak, ak zlyháš, je vhodné sa aj potrestať. Napríklad ak si dáš sladké, tak na bežiacom páse si odkrútiš ďalších 15 minút navyše. Druhýkrát si to už rozmyslíš.

Zdieľanie

Kľudne o svojom predsavzatí povedz rodine, priateľom, pridaj si status na facebook. Budeš voči nim cítiť určitý záväzok a tak je väčšia šanca, že svoje novoročné predsavzatie dodržíš, aby si sa pred nimi nezahanbil.

Nevzdaj to!

A naša rada na záver, nevzdaj to! To nadšenie zo silvestra či nového roku po pár dňoch opadne, no na svojej ceste je potrebné vytrvať a vtedy to bude stáť skutočne za to!

Napíš komentár