Volkswagen predstavil siedmy elektrický koncept: ID. Space Vizzion

536
Volkswagen ID Space

Mnohé automobilky sa v posledných rokoch vybrali cestou elektromobilov a nemecká spoločnosť Volkswagen nie je žiadnou výnimkou. O tom svedčí fakt, že za predošlé roky predstavila niekoľko elektrických konceptov, z ktorých by sa mali vyvinúť i sériové vyrábané vozidlá. Čas pokročil a my tu máme ďalší koncept s názvom ID. Space Vizzion.

Túto sériu elektrických konceptov odštartoval kompaktný elektrický hatchback koncept s názvom ID. Vtedy sa len špekulovalo, že by to mohol byť budúci elektrický Golf a dnes je to už skutočnosťou. Toto však nebol jediný koncept. Volkswagen spracoval návrhy aj pre elektrický crossover, minimus, limuzínu, či plážovú buginu.

„Rodina ID. ukázala, čo všetko môžeme s elektromobilmi vytvoriť v už existujúcich automobilových segmentoch, „nechal sa počuť šéf dizajnového tímu Klaus Bischoff. „S konceptom ID. Space Vizzion ale vytvárame úplne novú, plne elektrickú kategóriu áut. „

Ukážka spoločnosti Volkswagen nám ponúka iba dva obrázky kabíny a zobrazuje štyri kapitánske sedadlá s dlhou stredovou konzolou, ktorá ich oddeľuje. K dispozícii je digitálny kokpit s displejom pred vodičom a oveľa väčšia obrazovka na stredovej konzole. Čalúnenie používa materiál AppleSkin – typ vegánskej kože.

Rovnako ako ostatné ID. koncepty, Space Vizzion vychádza z modulárnej skupiny elektrických pohonov spoločnosti Volkswagen, ktorá je špeciálne určená pre budúce EV. Spoločnosť tvrdí, že tento model by mal mať dojazd 483 km.

VW naznačuje, že produkčná verzia konceptu Space Vizzion by mohla uzrieť svetlo sveta koncom roku 2021. Nemecká spoločnosť navyše plánuje ponúknuť rôzne verzie pre Severnú Ameriku, Európu a Čínu.

Zdroj: motor1.com

Napíš komentár