Takto vyzerá upravený Duster do každého terénu!

1916

Francúzskej spoločnosti Garage 4×4 Balleydier sa podaril nevídaný kúsok, ktorí poteší nejedného fanúšika off-roadu. Z obyčajnej Dacie Duster, s ktorou by ste báli vojsť čo i len do hlbšieho snehu sa stalo monštrum, ktoré môžu jazdiť hore lyžiarskymi zjazdovkami.

Najlepšie na tom je to, že nejde len o nejakú štúdiu či koncept. Toto vozidlo je reálne zhotovené a pokiaľ by ste oň mali záujem, môžete ho vlastniť aj vy. Bude vás to však stáť 37 000 eur, čo je niekoľkonásobne vyššia suma ako Duster v základnej výbave. Poďme sa ale pozrieť na to, čo robí tento model tak špeciálny.

Pásy namiesto kolies

Prvé čo vám udrie do očí sú samozrejme ťažké pásy namiesto obyčajných 16-palcových kolies. Každý jeden pás váži 111 kilogramov a tak celkovo pribudlo na vozidlo takmer pol tony. Výrobca sa však snažil ubrať váhu všade kde sa dalo a podpísalo sa to aj na užitočnom zaťažení, ktoré je 500 kg.

Max rýchlosť 60 km/h

Nový upravený off-road Duster má zníženú maximálnu rýchlosť na 60 km/h. Úprimne, viac mu ani netreba keďže väčšinu svojho času bude tráviť mimo bežných ciest. Je to skvelý spôsob ako sa rýchlo pohybovať po svahu.

Čo keby si nový upravený offroad dovolil aj naviják či kladkostroj? Upravený Duster môžete využiť aj vtedy, ak niekto zapadol a potrebuje vytiahnuť. S touto mašinou to zvládnete za pár sekúnd. Cena je celkom vysoká a za túto sumu by ste si už mohli dovoliť úplne nový pick-up ako Ranger či Nivara, niektorí sa predsa len rozhodnú pre Duster. Veď takéto auto nemá hocikto.

Napíš komentár