Slovenské rapové single proti extrémizmu

246
slovenský rap

Slovenská rapová scéna sa každým rokom rozrastá o nových členov. Do zoznamu úspešných Slovákov pribudli aj ženy, lepšie povedané mladé dievčatá, ktoré si plnia svoj sen o kariére hudobníka. V tomto článku sa však nebudeme zaoberať tým, kto pribudol do zoznamu slovenských raperov. Pozrieme sa na jednotlivé songy známych hudobníkov, ktoré hovoria rázne nie extrémizmu a rasizmu.

Fobia Kid má fóbiu z nevychovaných rasistov

Skladba Caps Locs od ambiciózneho slovenského rapera Fobia Kid rúca internet. Mladík si za pomerne krátku dobu na rapovej scéne získal silnú komunitu fanúšikov, ktorým pravidelne prináša rapové piesne plné satiry a výsmechu zo spoločnosti. Rapový song Caps Lock nie je iný. Raper v ňom poukazuje na desivú stránku rasizmu, pričom za základ si vzal vlastnú skúsenosť z detstva, kedy pre svoju potmavšiu pleť neraz čelil ohrozovaniu.

Peroxid 3

Pil C v novom albume prináša poslucháčom triezvu rekapituláciu slovenských udalostí v uplynulých rokoch, pričom si na mušku berie politikov, extrémistov, zlodejov a mafiánov, ktorí podľa neho rozkrádajú náš krásny štát a obohacujú sa na úkor chudoby.

Strapo a 90-te roky

Aj slovenský raper Strapo prispel k antiextrémistickej téme v rapovom priemysli svojím songom 90s. Reaguje na udalosti, ktoré otriasli Slovenskom a Slovákmi, a ktoré nikdy neboli riadne prešetrené a do dnešných dní nútia ľudí k zamysleniu.

Moloch

Ako posledného interpreta uvádzame Molocha. Jeho postoj k extrémizmu je presne opačný ako u ostatných z brandže a otvorene priznáva, že sa hlási k extrémistickej strane s bieločiernym myslením. Dokonca aj jeho skladba Čo keby z februára tohto roku je jasným dôkazom náklonnosti k nebezpečnej ideológii a za necelý mesiac stihla utŕžiť už 15-tisíc dislikov. Malé svetielko nádeje, že Slováci ešte úplne neohlúpli.

Zdroj: hudobná časť redakcie

Napíš komentár