Vodíková Toyota Mirai sa dočkala druhej generácie

226
nová toyota mirai 2

Kontroverzný dizajn prvej generácie vodíkovej Toyoty Mirai je už minulosťou. Japonská automobilka totiž len nedávno ohlásila príchod druhej generácie a podľa dostupných informácií a fotiek sa máme na čo tešiť. Dizajnéri si dali na tomto modeli mimoriadne záležať, čoho výsledkom je perfektne vyzerajúci sedan, ktorý však zdedil prvky limuzíny.

Technické podrobnosti sú zatiaľ neznáme a dozvieme sa ich až na nadchádzajúcom autosalóne v Tokiu, kde bude vynovený model Mirai aj premiérovo vystavený. Už teraz však poznáme nejaké základné údaje. Nová Toyota Mirai bude dlhá 4975 mám, jej rozvor činí 2920 mm a dojazd by mal siahať k hranici až 500 km.

Výraznou zmenou dizajnu si však neprešiel len exteriér ale aj interiér vozidla, ktorý pripomína niektoré luxusné modely európskych značiek. Najvýraznejším prvkom v interiéri, ktorý vám ihneď udrie do oka, je širokouhlý centrálny displej s uhlopriečkou 12,3″.

Ako sme už spomínali, nová Toyota Mirai  bude mať premiéru na nadchádzajúcom autosalóne v Tokiu a na trh sa dostane v roku 2020. Pochopiteľne to bude najprv na domácej pôde v Japonsku, no neskôr aj v Európe. Ceny zatiaľ nie sú známe, no môžeme ich porovnať s aktuálnym modelom, ktorý v Nemecku stojí 78 600 eur.

Toyota je už niekoľko rokov známa tým, že neustále vyvíja vodíkový pohon, ktorý by sa v budúcnosti mohol stať veľmi schopnou náhradou za spaľovacie motory. Jeho nevýhody však spočívajú najmä v problematickej výrobe a tiež obtiažnom skladovaní. Pre tento pohon navyše nie je prispôsobená ani infraštruktúra a v našom regióne nájdete minimum vodíkových staníc.

Zdroj: caradvice.com

Napíš komentár