Nová Octavia atakuje luxusné modely BMW a Volkswagen

547
nova octavia 2020

Octavia s hybridným pohonom bude debutom českej automobilky Škoda. Škoda zas a znovu dokazuje, že už dávno nie je automobilkou nižšej strednej triedy, ale dokáže naplniť očakávania aj majetnejších a vyberavejších zákazníkov. Podľa nás je Octavia s hybridným pohonom krok vpred a uvedenie tohto modelu na trhu jednoznačne vyšvihne značku do vyšších kruhov.

Dva deriváty luxusného vozidla

Nový rad hybridnej Octavie uvidíme v dvoch derivátoch. Outdoorový model Scout bude pre zvýšenie efektívnosti poháňaný výhradne predným párom kolies. Predpokladá sa, že Scout zvládne prekonávať prekážky rozličnej náročnosti, čo z neho činí výborné rodinné auto na výlety. Na druhú stranu derivát č.2, RS., bude vynikať športovým dizajnom.

RS

Druhý derivát Octavie s názvom RS si mali nadšenci možnosť prehliadnuť už v januári 2020, išlo však o neoficiálne uniknuté fotografie. Automobilka predstavila model v celej svojej kráse až teraz a treba uznať, že sa s Octaviou dizajnéri parádne vyhrali. Auto dostane ostro rezané nárazníky. Výfuky v chrómovej lište dodajú vozidlu šarm pretekárskej mašiny. K luxusne pôsobiacemu zovňajšku prispejú aj veľké disky.

Hybrid

Je možné, že Octavia RS sa dočká aj plug-in hybridného pohonu, s výkonom až 245 koní. Na predstavení v Ženeve zrejme nemôžeme počítať s tým, že automobilka predstaví základnú verziu RS. Pravdepodobnejšie je, že sa pochváli úplne novým variantom RS iV, ktorý je aj podstatne drahší. Pohon novej Octavie si vezme do parády agregát 1,4 TSI v spolupráci s elektromotorom. Vďaka 13 kWh batérii by mala Octavia RS prejsť čisto na elektrický pohon na jedno nabitie až 50 km.

Zdroj: skoda-auto.sk

Napíš komentár