Návrat monštra menom Hummer

676
nový hummer

Ikonický americký tank sa v máji tohto roku vráti do ulíc s úplne novou fasádou. Či aj na Slovensko, to je otázne, pretože automobilka GMC nemá v Európe zastúpenie. Ako však o chvíľu sami uvidíte, možno ani o nič neľké neprídeme. Nový Hummer je vlastne len modelom automobilky GMC a s pôvodným zabijáckym strojom má spoločný zrejme len názov a pár detailov.

Keď meno predáva

Skutočnosť je pre automobilových fanúšikov pomerne sivá. Očakávania sa zrejme nenaplnia. Legendárny americký Hummer sa síce 20. mája tohto roku dostane do amerických ulíc, je však otázne, nakoľko ľudia uveria marketingovej kampani na úkor jazdných vlastností vozu. V uplynulých mesiacoch sa s elektromobilmi pretrhlo vrece a vlna zasiahla aj automobilku GMC. Tá sa rozhodla oprášiť zašlú slávu terénneho vozidla, používaného prevažne gangstermi alebo vysokými politikmi, tým, že vytvorili úplne nový model automobilu Hummer. Na tom, že nepôjde o samotnú značku, ale iba model už existujúcej automobilky, nie je v konečnom dôsledku nič prekvapivé ani neprístojné, lebo aj samotný Hummer bol iba potomkom pôvodných armádnych vozidiel Humvee. Narozdiel od neho má však nový Hummer značné straty v pohonnom ústrojenstve.

Čo sa zmení?

Na otázku, čo sa zmení ohľadom moderného Hummera, sa dá odpovedať veľmi jednoducho a dosť radikálne. Takmer všetko. Okrem typickej prednej masky prejde vozidlo značnými zmenami, ktoré neobídu ani pohonné ústrojenstvo. Z drtiča ciest a nepriateľa všetkých prekážok sa stane rodinné auto na cesty. Elektrický pohon je previazaný s nižším výkonom. Ten činí len 1000 koní. Z 0 na 100 sa síce dostane za 3 sekundy, lenže kto niečo také potrebuje, keď nedokáže prejsť cez spadnutý strom? Je pochabé si myslieť, že od Hummera niekto očakáva čokoľvek iné. Auto bude bez emisií.

Zdroj: moto.com

Napíš komentár