Najmodernejšia lezecká stena je práve v Bratislave

228
lezecka stena v bratislave
kde sa da v Bratislave liezt

Šport treba pestovať v každom veku. Ako sa vraví, v zdravom tele zdravý duch. V žiadnom veku nie je príliš neskoro začať so športom a pre žiaden šport nie je príliš neskoro, aby sa dostal na rebríček športov uvádzaných pre olympijské hry. Tento rok sa to podarilo docieliť boulderingu, ktorému sa venuje čoraz viac mladých, no i starších ľudí. Ide o formu lezenia, pri ktorej nie sú potrebné žiadne skoby, háky ani lezecké laná a vybavenie. So všetkým si vystačíš sám. Aj tento šport ti prináša najmodernejšie lezecká stena v Bratislave.

Boulderingová stena v Bratislave

Bratislava je mestom, v ktorom sa v roku 2019 objavila najmodernejšia a najväčšia lezecká stena na Slovensku. Ide o projekt BLOCK DOCK, ktorý sa snaží priblížiť športové lezenie ľuďom. Už dávno neplatí, že lezeniu sa venujú len horolezci, turisti či milovníci adrenalínu. V bezpečných priestoroch račianskej lezeckej haly sa o zdolanie až 4,5 metrov vysokých lezeckých stien denne pokúšajú muži, ženy aj deti. Pádu sa báť nemusíš, pred tvrdým dopadom ťa chráni hrubá vrstva mäkkého materiálu. Lezecká boulderingová stena v Bratislave šliape na päty najprestížnejším lezeckým stenám v Európe, pričom niektoré predbehla míľovými krokmi.

Čo je to bouldering?

Na letnej olympiáde roku 2020 sa ako športová disiplína objaví aj lezenie, pravdepodobne s našou favoritkou, Vandou Michalkovou, ktorú od olympijskej miestenky delí pár posledných kvalifikačných kôl. Súťažiť sa bude v troch disciplínach. Jedným z nich je lezenie na rýchlosť, potom lezenie na obtiažnosť a v neposlednom rade práve bouldering, čo je lezenie bez istenia. Bouldering je výborná aktivita na spevnenie svalstva, rozhýbanie tela a vyplavenia stresu. Koná sa na relatívne nízkych, len pár metrov vysokých lezeckých stenách, ktoré sú vybavené výstupkami pre úchop. Pádom do mäkkých matracov si nikto neublíži a bouldering je tak výborným rekreačným športom pre každého, kto má chuť skúsiť niečo nové a zároveň si dať poriadne do tela.

Kde lezeckú stenu nájdeš?

Ak ťa článok zaujal a rád by si bouldering skúsil na vlastnej koži, už ťa vrelo očakávajú na Púchovskej 14. v Rači. K dispozícii ti je niekoľko lezeckých stien, opatrených farebnými výstupkami pre úchop. Priestory pôsobia moderne a k službám ti v prípade záujmu budú aj profesionálni lektori. Ako však projekt BLOCK DOCK uvádza, bouldering nie je len pre profesionálov a vyskúšať svoje schopnosti môžeš aj v prípade, že máš s lezením nulové skúsenosti.

Zdroj: športová strana redakcie

Napíš komentár