Najhoršie futbalové prestupy v histórii. Toto boli skutočne kroky vedľa!

1852
Zdroj: goal.com

Každý futbalový klub má pred sezónou určité ciele, ktoré by chcel dosiahnuť. K tomu sú však potrební špičkoví hráči a ak takých klub zrovna nemá, tak sa vyberie na trh a začínajú rôzne prestupové špekulácie.

I keď je futbal kolektívna hra, história futbalu neraz ukázala, že správny prestup kľúčového hráča vie tímu vyhrať aj niekoľko trofejí. Stať sa však môže aj to, že prestup vôbec nevyjde. Spoločne sa tak pozrieme na niekoľko najhorších futbalových prestupov, ktoré nevyšli podľa predstáv.  

Fernando Torres

Španiel prestúpil do FC Chelsea v zime roku 2011 za 50 miliónov libier a stal sa tak najdrahším zimným prestupom v histórii. Carlo Ancelotti nezvyčajne nepočkal do letného prestupového okna – a tak je Torres najdrahší zimný prestup v histórii.

Torres sa mal pridať sa k Drogbovi a Anelkovi a spolu tak vytvoriť trojicu, ktorá bude mašinou na góly. Prišlo však niečo, čo nikto nečakal. Za polsezóny dal Drogba 3 góly, pričom Anelka a Torres jeden. A aj to sa mu podarilo až po 903 odohraných minútach.

Andy carroll

Akonáhle Liverpool predal v roku 2011 Fernanda Torresa, mal dostatok financií na nákup nových posíl. Zameral sa najmä na dvojicu útočníkov, ktorými boli Andy Carroll a Lewis Suarez. Lewis Suarez stál 23 miliónov libier, kým Carroll až 35 miliónov. Kým Suarez sa v klube chytil a jeho cena rástla, Carroll sa strelecky trápil a tak opustil klub už po roku a pol za 15 miliónov libier i napriek tomu, že podpísal zmluvu na 5,5 roka.

Bebé

Alex Ferguson je považovaný za  jedného z najlepších futbalových manažérov všetkých čias, no úprimne povedané, tento prestup mu vôbec nevyšiel. V roku 2010 si vyhliadol mladého portugalčana menom Bebé a pritiahol ho do slávneho Manchestru United za 7,5 milióna libier. Neviete o koho ide? Niet sa veľmi čomu diviť. Počas svojho ročného pôsobenia na Old Traforde odohral len sedem duelov, v ktorých dal dva góly, no v lige ani jeden. Odvtedy zmenil klub šesťkrát.

Ali Dia

Ali Dia je považovaný za najhoršieho hráča, ktorý kedy hral v Premier League. Zaujímavé je však to, ako sa vôbec do Premier League dostal. Vymyslel plán, v ktorom počas sezóny 1996/1997 oklamal vedenie Southamptonu. Tento plán vyšiel a Dia podpísal mesačnú zmluvu. V jednom zápase si dokonca zahral 53 minút, no každému bolo hneď jasné, že s profesionálnym futbalom nemal nikdy nič spoločné.

Napíš komentár