Jazdi eko a pomôž prírode

366
ako byť ekologicky

Príroda ti nie je ľahostajná a rád by si prispel aj ty k jej záchrane? Samozrejmosťou je u teba triedenie odpadu, nosenie si vlastnej hipsterskej plátenky do obchodu a hrnček na milión použití máš stále po ruke? Máš pocit, že už ani to nestačí a rád by si level svojho nature lovera posunul na vyšší level. Jednou z možností je aj zmena dopravného prostriedku. Môžeš si vybrať samozrejme bicykel, vlastné nohy, kolobežku, ale máš tak nabitý program, že bez auta nedáš ani ranu. Tak vymeň svoj trojliter diesel a voz sa elektrickým autom ako najväčší ekológ na svete.  

Poďme sa pozrieť nato, prečo by si si mal kúpiť práve elektrické auto. Okrem zvýšenému záujmu instagramových ekologičiek, urobíš aj dobrý skutok pre našu matičku Zem.  

  1. Príroda, príroda a príroda 

Ak ešte stále váhaš prečo si kúpiť elektrické auto, tak tu je posledný a hlavný dôvod. Výrobcom áut už nie je jedno v akom stave sa nachádza naša planéta. A ani nám v redakcii štramagu to nie je jedno. Preto sme sa rozhodli, že ťa sem tam budeme edukovať v oblasti ekológie. A čím začať na poriadnom chlapskom magazíne ako autami. Pozri sa okolo seba a uvedomíš si, že planéta na tom nie je dobre. Kúpou elektromobilu aj ty dokážeš prispieť k zníženiu nechutných emisii, ktoré prúdia do vzduchu okolo teba. Vieme, že to nie je lacná záležitosť, ale vieš nato dostať rôzne finančné bonusy. Tak prečo to nevyužiť a neurobiť niečo aj pre tvoju budúcnosť. 

2. Nové a vylepšené elektrické autá 

Jednou z najväčších výhod nových elektrických áut je to, že využíva elektrickú energiu oveľa efektívnejšie ako benzín. Keď si fičíš na baterke tak 50-60% tejto energie ide na pohyb kolies, pri benzínových motoroch ide na pohyb kolies len 17-21%. Čiže za menej peňazí viac muziky. Úroveň elektrických áut v dnešnej dobe je už naozaj vysoká. Nemusíš sa báť, že ti po 20 km odíde baterka a ty zostaneš na diaľnici bezmocne mávať ručičkami. 

3. Šoférovať elektrické auto je zábava 

Mnoho z nás sa na elektrické autá pozerá ako na kolobežku so 4 kolesami a tomu pripisujeme aj výkon. Ale nie je to vôbec tak. Nové elektrické autá majú taký výkon, že jazdu si určite užiješ. V takom aute sa dokážeš plnohodnotne vyšantiť a nič tvojej pretekárskej duši nebude chýbať. V porovnaní s benzínovými autami je toto šibalské autíčko neuveriteľne tiché. Pri počúvaní tvojich beatov v aute ťa nebude rušiť žiaden hluk. Užiješ si hudbu a okolie bez rušivých elementov. 

4. Potrebuje menej údržby 

Elektrické auto potrebuje oveľa menej údržby, ako benzínové. Tak ušetríš svoj čas v autoservisoch a hlavne tvoja peňaženka ti poďakuje. Dôvodom je, že veľa vecí ktoré riešiš v benzínovom aute v elektrickom nie je. Jedná sa najmä o výmenu oleja, sviečok, vzduchových filtrov a ďalších milión vecí. Dobrý dôvod na výmenu vozového parku či? Ďalším dôvodom je, že elektrický motor obsahuje oveľa menej častí ako benzínový. Čiže je nižšia pravdepodobnosť, že ti niečo v elektromobile odíde. Na rozdiel od benzínového motora, kde je tých častí milión a stále hrozí, že sa medzi sebou jednotlivé súčiastky nepohodnú.  

5. Skvelé technické vlastnosti 

Elektrické auto sa stále považuje za new kid on the block (nove dieťa v tvojom bloku), tak sa výrobcovia do neho snažia napchať čo najlepšie technológie. V elektrickom aute nájdeš tie najmodernejšie a najviac cool vecičky, ktoré sa objavia na trhu. Týka sa to nie len vybavenia motora, ale aj interiéru a celkového komfortu. Každý výrobca sa ťa snaží nalákať, aby si do elektromobilu investoval a preto ti zato ponúka aj vyššiu úroveň kvality. Tak čo už sme ťa nalomili trochu? 

Napíš komentár