Big Air v meste bude súčasťou Európskeho pohára

1035

Po ročnej prestávke pripravuje Občianske združenie FRST Crew Kremnica, o. z. v spolupráci s Mestom Kremnica a partnermi už 12. ročník športovo-hudobného festivalu Big Air v meste Kremnica 2020. Ďalšie vydanie tohto unikátneho podujatia sa bude konať v tradičnom termíne od piatka do soboty 7. – 8. februára.

Na začiatku leta sme zorganizovali II. ročník Letného BAVM, ktorý sa niesol v duchu letnej pohody, exhibičnej snowboardovej a lyžiarskej šou, ale aj rôznorodých sprievodných aktivít. Na tri dni sa nám opäť podarilo oživiť kúpalisko Katarína. Po zimnej prestávke sa púšťame do príprav ďalšieho ročníka. 

Špecifický bude aj tým, že v ňom zabojujú jazdci z celej Európy o cenné body do medzinárodného rebríčka Európskeho pohára vo freestyle lyžovaní. Získané body v Kremnici tak môžu pomôcť najlepším športovcom vydláždiť si cestu na svetový pohár a následne na olympiádu v roku 2022. 

Hoci to pre nás znamená viac práce, prísne bezpečnostné opatrenia a technické nariadenia sme veľmi radi, že Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zaradila Big Air v meste do kalendára pretekov Európskeho pohára. 

Aftermovie Big Air v meste 2017

Počas dvojdňovej súťaže na Štefánikovom námestí pripravujeme rôzne vylepšenia, našou snahou bude opäť zvýšiť komfort pre všetkých zúčastnených a zabezpečiť aj bohatú ponuku sprievodného programu. Počas 12. ročníka sa môžete tešiť na bohatý piatkový program, koncerty na námestí a zahrievaciu párty v kine Akropola. Sobota sa bude niesť v znamení dobrej hudby a vyvrcholením dňa bude už tradične večerné finále.

Na prípravách už intenzívne pracujeme. Opäť by sme chceli zasnežovať námestie v maximálnom rozsahu, ako nám počasie dovolí. Všetkým obyvateľom námestia vopred ďakujeme za trpezlivosť pri našich organizačných aktivitách. Budeme sa snažiť o bezpečnosť a poriadok. Vopred sa ospravedlňujeme za prípadné nepohodlie. 

Zdroj: Kremnica.sk / FRST CREW

Napíš komentár