Audi predstavilo vynovený model A5

716

Audi A5 od roku 2020 dostane niekoľko zmien v rámci novej generácie a to vrátane vylepšenia štýlu exteriéru a nového informačného systému.

Zmeny štýlu sú určené pre modely kupé A5, kabriolet a Sportback, ako aj športové verzie S5 všetkých troch štýlov karosérie. Audi uviedlo, že jej dizajnéri sa zamerali na prednú časť, menili tvar mriežky a pridávali malé vetracie otvory, ktoré majú slúžiť ako odkaz na model Audi Sport Quattro z osemdesiatych rokov. Veľké dizajnové zmeny sa tu však nekonali. Myslíme si, že A5 už na svojom začiatku vyzeralo veľmi dobre, takže je ľahké pochopiť, prečo Audi nevykonalo žiadne dramatické zmeny štýlu.

Vo vnútri Audi A5 2020 je nový informačný systém MMI. Audi eliminovalo analógový ovládač podobný gombíku, čo znamená, že všetky funkcie sú teraz ovládané pomocou 10,1-palcovej dotykovej obrazovky. Rovnako ako predtým, model A5 získava zoskupenie digitálnych prístrojov Audi Virtual Cockpit, ako aj informácie o semafore (TLI), ktoré vodičovi oznamujú, kedy sa zmení farba na semaforoch. TLI však funguje iba v určitých mestách.

V Európe bude A5 vybavený mierne hybridným systémom na zlepšenie spotreby paliva, ale nie je jasné, či sa bude ponúkať v USA. Európska špecifikácia S5 získava mierne hybridnú pohonnú jednotku, ktorá je definitívne bez možnosti použitia pre tento trh. Americký automobil A5 si pravdepodobne udrží svoj 2,0-litrový preplňovaný štvorvalcový motor, ktorý vytvára 252 koní a krútiaci moment 273 libier. V USA S5 v súčasnosti používa 3,0-litrový turbodúchadlový motor V6 s objemom 354 koní a 369 libier za sekundu. Audi tiež ponúka ešte športovejšiu RS 5, ktorá obsahuje 2,9-litrový twin-turbo V6 s výkonom 444 koní a 443 libier za sekundu. Audi však nepovedalo, či RS 5 dostane rovnaké aktualizácie v roku 2020 ako modely A5 a S5.

Očakávajte, že v najbližších mesiacoch budú zverejnené úplné špecifikácie a ceny v USA pre Audi A5 2020. Na porovnanie, ceny pre model 2019 začínajú na 45 195 $ pre A5 kupé a Sportback a 52 195 USD pre A5 kabriolet, pričom verzie S5 sú vyššie. Ak nie ste pripravení sa zaviazať, môžete si A5 prenajať prostredníctvom Silvercar vlastneného Audi alebo si ho vyskúšať prostredníctvom predplatného Audi (iba v niektorých mestách).

Zatiaľ si v galérii pozrite prvé fotky noveh a5.

Zdroj: motor1.com

Napíš komentár