Takto vyzerajú najdrahšie hodinky na svete – skvelý darček pre tvoju partnerku!

1537
Zdroj: Facebook

Pokiaľ by si pre svoju partnerku hľadal skutočne luxusný darček, tak máme pre teba jeden tip. V tomto článku ti predstavíme najdrahšie hodinky na svete. Už teraz môžeme konštatovať, že v tomto prípade platí príslovie, že čas sú peniaze.  

Za cenu 33 miliónov libier sú tieto nové hodinky, o ktorých sa predpokladá, že sú najdrahšie na svete, dôkazom, že čas sú skutočne peniaze.

Najdrahšie hodinky na svete nesú názov Graff Hallucination. Navrhli ich londýnski klenotníci Graff Diamonds, ktorí strávili ich návrhom a samotnou výrobou tisíce hodín. Predstavené boli na veľtrhu hodiniek a šperkov vo švajčiarskom meste Bazilej.

S farebným vrstvením diamantov to nemusia byť tie najefektívnejšie hodinky na svete, ale určite sú jedny z najpozoruhodnejších. Ide o 110-karátové hodinky potiahnuté farebnými vzácnymi diamantmi. Ak by si si ich chcel kúpiť, tak si priprav neuveriteľných 55 miliónov dolárov. Len pre porovnanie, za túto cenu by si si kúpil niekoľko luxusných domov, áut, či súkromné lietadlo.

Laurence Graff, predseda a zakladateľ spoločnosti Graff Diamonds, označil hodinky za „sochárske majstrovské dielo“, ďalej povedal „Mnoho rokov som premýšľal o vytvorení skutočne pozoruhodných hodiniek, ktoré ilustrujú našu vášeň pre diamanty.“

Pán Graff, ktorý začínal ako šperkársky učeň, založil spoločnosť v roku 1960. V roku 1967, keď už mal otvorené obchody v Londýne, pán Graff rozšíril svoje podnikanie do Ázie a otvoril koncesiu na klenoty v Singapure.

O šesť rokov neskôr sa stal prvým klenotníkom, ktorý získal Cenu kráľovnej pre priemysel. V rokoch 1977, 1994 a 2006 ju opäť vyhral. Spoločnosť, ktorá má vlajkové obchody v Knightsbridge a na ulici New Bond Street, otvorila svoj prvý obchod mimo Veľkej Británie v Monaku v roku 2000.

Spoločnosť Graff Diamonds má v súčasnosti pobočky po celom svete vrátane USA, Ruska, Južnej Afriky, Číny a Japonska.

Napíš komentár