Sex Education – ideálny seriál pre mladých

1902
sex education netflix

Sex Education je komedický seriál plný lásky, sexu, intríg, zábavy, ale aj vážnych tém, ktoré rezonujú súčasnou dobou. Hoci bola prednedávnom odvysielaná na streamovacej platforme už druhá séria, diváci nedočkavo prosia o tretiu. Seriál z dielne Netflix po prvej sérii zožal obrovské ovácie a vysoké hodnotenia na všetkých recenzných portáloch mu môžu konkurenčné seriály len v tichosti závidieť.

O čo v seriáli ide?

Vyzradiť zápletku nám príde zákerné, preto len v niekoľkých vetách načrtneme najzaujímavejšie okamihy seriálu, kvôli ktorým sa určite oplatí ho zhliadnuť. Obe série sú v rozsahu osem dielov. Každá časť trvá zhruba 50 minút, ale môžete nám veriť, že keď sa časovač priblíži do cieľovej rovinky, budete si priať, aby mala každá časť prinajmenšom hodinu a pol. V seriáli totiž nie je minúta, ktorá by nebola napumpovaná napätím, zábavou alebo ľahkou erotikou. Tešiť sa môžete na známe, ale aj neznáme tváre, ktoré sa však práve vďaka seriálu Sex Education slávnymi čoskoro stanú. Mnohé ženské herečky dostali po nakrúcaní seriálu rôzne ponuky z modelingových agentúr. Využívajú svoju sociálnu moc na šírenie dobra, osvety o prírodných a globálnych katastrofách, a tiež dychberúcich fotografií. Tu by sa hodilo pripomenúť, že ženská časť hereckého obsadenia je priam na zjedenie.

Kľúčová téma

Kľúčovou témou celého seriálu je predovšetkým sex, ako už mnohí určite vydedukovali zo samotného názvu. Netreba však k dielu pristupovať skepticky a časté sexuálne narážky či názov poukazujúci na tínedžerské rozpaky by nemali byť brzdným elementom seriálu. Sex totiž zďaleka nie je jediným, o čo v seriáli ide. Scény uveriteľným spôsobom vťahujú diváka do každodenných problémov mladých ľudí, s ktorými sa stotožníte aj vy. Ústrednou témou sú problémy so socializáciou, naväzovanie nových kamarátstiev a vzťahov, vzťah rodič-dieťa, šikana a tak ďalej.

Herecké obsadenie

Hlavnou postavou seriálu je nesmelý chlapec trpiaci nízkym sebavedomím ohľadom svojej sexuality, ktorého nestvárňuje nik iný, ako Asa Butterfield. Možno vám to meno na prvé počutie veľa nepovie, ale skúste si zaspomínať na film Hugov veľký objav a hneď sa vám rozjasní. Hlavnú ženskú hrdinku zas stvárni Emma Mackey. V seriáli sa ukáže aj Gillian Anderson, Ncuti Gatwa a Aimee Lou Wood.

Zdroj: csfd.sk

Napíš komentár