Mačkovité šelmy, zbrane a úkladná vražda

1561
tiger king

Populárne meme stránky sú dokazom, že nový seriál od Netflixu, Tiger King: Murder, Mayhem and Madness, valcuje internet. Diváci sú jeho autentickosťou ohúrení a podobne ako  osoby zachytené v seriáli, aj na nich vplýva prítomnosť exotických mačkovitých šeliem ako magnet. Sedem epizód dlhý dokumentárny seriál dovoľuje divákovi nahliadnuť za oponu chovu veľkých mačiek v USA. Pripraviť sa musíš na mnohé, svet extravagantných chovateľov veľkých mäsožravcov je miestami ďaleko za hranicou normálnosti.

Exotický do poslednej bunky

O kom inom by mal byť seriál zameraný na chov veľkých mačiek, ak nie o Joeovi Exotic? Vlastným menom Joe Chreibvogel, tento muž je jednou z najikoničkejších, ak nie najikonickejšou postavičkou súčasného amerického diania. Stelesňuje v sebe americkú slobodu, sebavedomie a prehnaný pocit vlastnej dôležitosti, čo prezentuje svojím gýčovitým kovbojským imidžom, streľbou zo samopalu, používaním výbušnín, do bodky využitou slobodou prejavu a chovom najnebezpečnejších predátorov planéty. Pseydonym Joe Exotic je viac než trefný. Tento muž sa dokonca, bez štipky sebareflexie, pokúšal o kandidatúru na post prezidenta. Po neúspechu zo svojich snov poľavil a uskromnil sa s kandidatúrou na post guvernéra. Státisícovú kampaň mu financovali bezbranné tigríčatá a levíčatá, ktoré si mohli zvedaví Američania za mastný poplatok postískať.

Joe a jeho ľudia

Seriál vznikol retrográdne vzhľadom k tomu, že bol nad Joeom Exotic vynesený rozsudok na 22 rokov za mrežami za pokus o nájomnú vraždu a viceré menšie zločiny spojené s chovom, krížením a eutanazovaním divokých šeliem. Zosnovať celý projekt aj s výpoveďami Joeových bývalých spolupracovníkov a zamestnancov bolo možné hlavne preto, že na kamery zaznamenával doslova každú minútu svojho života. Šéfoval vlastnej zábavnej relácii a trval na tom, aby bola každá senzácia na páske. V práci s veľkými mačkami mu pomáhalo viacero ľudí, väčšinou bývalí trestanci alebo pochybné živly, ktoré našli v jeho zoo útočisko a dostali príležitosť začať s čistým štítom. V zoo sa vystriedali aj Joeovi partneri. Joey je homosexuál a za svoj život vystriedal až 5 partnerov, pričom bol súčasne vydatý za dvoch, ktorí s nim žili spolu v zoo.

Lov na mrchu

Veci začali ísť dolu vodou, keď sa Joe, plný nenávisti voči Carol Baskinovej, bohatej riaditeľke spoločnosti na ochranu veľkých mačkovitých šeliem, ktorá mu neustála šliapala po pätách, pokúsil o jej vraždu. Najal si na to jedného zo svojich najnovších zamestnancov, bývalého trestanca Allena Glovera. Poveril ho úlohou, aby na staršiu pani vyčkal pri chodníku, kam sa chodievala pravidelne bicyklovať, a zabil ju. Na spôsobe nezáležalo. Glover však podľa vlastných slov nikdy neplánoval dohodu dodržať. Vzal si peniaze a vyparil sa. Tým sa začal dlhotrvajúci súdny proces, pri ktorom Joe Exotic prišiel o svoje zvieratá i slobodu. Jeho najčerstvejší manžel, Dillon Passage, na svoju lásku čaká na slobode, hrozí však, že bývalý chovateľ exotických šeliem zomrie vo väzení.

Zdroj: imdb.com

Napíš komentár