Predátorský Jaguár F-type

559
Jaguár F-type

Bežný jaguár by v klietke v zoologickej záhrade vydržal, tento však nie. Je to šelma z plechu, v žilách jej koluje palivo a jediným jej životným cieľom je predbehnúť konkurenciu. Musí byť neustále v pohybe. Cítiť vietor v “srsti”. Svojím zlovestným výzorom naháňa strach. Skrotiť takúto šelmu dokážu len tí najlepší z najlepších. Chce to riadne jazdecké schopnosti, ovládnuť 300 tátošov pod kapotou.

Nový dizajn

Do Jaguára F-type sa zmestia iba dve osoby, zážitok je však zato pre všetkých. Hoc aj prihliadajúci si užijú pohľad na besnejúci stroj. Výborné jazdné vlastnosti ocení najmä šofér, ktorému sa s autom bude hladko pracovať. Jaguár F-type sa ozýva hromovým hlasom. Nemožno ho prepočuť. S vizážou tropickej mačkovitej šelmy a zvukom hurikánu je Jaguár F-type výborným spoločníkom pre každého milovníka drahých a rýchlych áut, ktorý si zároveň potrpí na luxusný dizajn a vysoký komfort. Jaguár F-type v sebe spája všetky spomenuté vlastnosti. Vlastne ani tak celkom nie je autom. Je to splnený sen. Spočiatku sa diskutovalo o tom, či Jaguár neprišiel iba s novým dizajnom, postupom času je však čoraz zreteľnejšie, že vlastnosti vozu sú jedinečné, a tak ide o úplne nový typ. Zmeny sa dočkali predovšetkým LED svetlomety. Sú zkosené a horizontálne umiestnené. Dodávajú vozidlu zamračený, predátorský výzor.

Vnútro plné pokladov

Krásu človeka treba hľadať v jeho vnútri. Ligotavá perla sa tiež neukrýva na povrchu. Rovnako aj Jaguár F-type skrýva najväčšie poklady vo svojom vnútri. Stačí len otvoriť dvere, nastúpiť a nechať sa hýčkať. Nový digitálny prístrojový štít má po novom ešte športovejšiu grafiku, display je vylepšený. Auto je okrem iného vybavené systémom AppleCarPlay či Android Auto. 

Stajňa pod kapotou má čím prekvapiť To, čo sa nachádza pod kapotou Jaguára F-type, by vyrazilo dych nejednému  vodičovi. Benzínový štvorvalec s obsahom 2 litre podáva výkon až 300 konských síl. Nájdeme v ňom aj kompresorom preplňovaný osemvalec. Na stovku sa Jaguár F-type dostane za necelé 4 sekundy. Rýchlosť sa maximálne vyšplhá na 300 km/h. Automat má až 8 stupňov

Zdroj: manofmany.com

Napíš komentár