Pozrite si nový koncept SUV Dacia Bigster!

1583
Zdroj: Dacia

Odkedy Renault odhalil svoje globálne plány reštrukturalizácie, došlo k niekoľkým zmenám. Jednou z veľkých hviezd plánu Renaulution je koncepčné SUV Dacia Bigster. Tento model bude prvým pokusom rumunskej značky pôsobiť mimo segmentu kompaktných vozidiel. Bude to stredne veľké SUV s veľkosťou Jeep Compass, ale cenou menšou ako majú konkurenčné modely.

Nová vlajková loď značky bude s dĺžkou 4,6 metra o skoro 30 centimetrov dlhšia ako je súčasný Duster. Koncept by sme mohli prirovnať ku Kodiaqu od Škody, ktorý má dĺžku 4,7 metra. Bigster tak ponúke veľmi priestranný interiér, ktorý by mohol disponovať aj treťou radou sedadiel, čím by sa stal nástupcom modelu Lodgy, ktorý po ukončení výroby nebude mať žiadnu náhradu.

Na tomto modeli spolupracuje automobilka aj so značkou Lada. A je to z pochopiteľných dôvodov. Lada Niva je charakteristická drsným imidžom a ten sa bude snažiť Dacia preniesť aj do nového modelu. Zároveň však pôjde stále o auto, zamerané skôr na rodiny. Model s názvom Bigster by mal prísť na trh koncom roka 2024 a my budeme priebežne sledovať, ako sa bude tento koncept formovať. Rozhodne sa je na čo tešiť.

Koncept SUV Dacia Bigster priniesol okrem predzvesti nového modelu tiež nové logo značky Dacia. Štylizované písmená D a C predstavujú oproti súčasnému logu značky pomerne výraznú zmenu.

Napíš komentár