BMW predstavuje nový luxusný model Gran Coupé

468
nové bmw grand copue 8

Neprekonateľná elegancia, ktorá sa prelína so športovosťou a extrémne prešpekulovaným dizajnom. BMW radu 8 ti ponúkne pohľad na vzrušujúci a neprehliadnuteľný model novej generácie vozidiel. Predstavujeme ti BMW M8 Gran Coupé – ikonu osmičkovej rodiny BMW.

SYMBOL NESKONALÉHO LUXUSU

Nie, nové Gran Coupé nie je len obyčajným luxusným športovým vozidlom. Nové BMW-čko je symbolom úplne nového a jedinečného prístupu k luxusu. Má vyvolávať emócie, polarizovať a v nesposlednom rade, aj dráždiť.

M8 Gran Coupé pod svojou luxusnou kapotou skrýva totožnú techniku ako osmička. Tento model je vybavený vidlicovým osemvalcom M TwinPower Turbo. Disponuje 4,4 litrovým agregátom, ktorý má premenlivé časovanie výfukových a sacích ventilov. A výkon? 441 kW/600 koní. Táto kára má rovnaké parametre ako M5.

BMW si pre svojich nadšencov pripravilo ešte jedno prekvapenie. Variant M8 Gran Coupé Competition sa môže pochváliť zvýšeným výkonom, ktorého úroveň dosahuje 460 kW/625 koní. S týmto športiakom budeš mať k dispozícii až 3 druhy pohonu – 4W, 4WD Sport a 2WD.

S GRAN COUPÉ ZAŽIJEŠ PORIADNY VIETOR VO VLASOCH

Aj keď je maximálna rýchlosť tátoša obmedzená na 250 km/h, stačí odblokovať obmedzovač a zažiješ ultimátnu jazdu. Na tachometri uzrieš cifru, ktorá sa začína trojkou – 305 km/h. Tento model je špecifický aj tým, že dokáže pokoriť stovku zo stavu pokoja za 3,3 sekundy. Avšak, ak sa jedným očkom pozrieme na rad Competition, ten je ešte o niečo rýchlejší. Ten je totiž o 0,1 sekundu rýchlejší.

V rámci výbavy tento model disponuje elektromechanickým riadením, aktívnymi elektronicky riadenými tlmičmi a integrovaným brzdovým systémom, ktorý má dva rôzne nastavenia brzdového pedála.

Exteriér M8 Coupé a modelu M8 Cabrio je ozvláštnený predným nárazníkom s veľkými otvormi slúžiacimi na prívod vzduchu. V zadnej časti sú lokalizované štyri masívne koncovky výfuku s priemerom 10 cm. Výfukový systém disponuje elektronicky ovládanými klapkami.

ČÍM JE VÝNIMOČNÝ INTERIÉR NOVÉHO BAVORÁKA?

Táto mašina sa môže pýšiť novými odtieňmi kože, dekórov alebo plakiet. Nepriehľadnuteľným prvkom novej osmičky sú 12,3“ digitálne budíky s exkluzívnym zobrazovacím režimom. Majiteľovi vozidlo ponúka centrálne lokalizovaný otáčkomer s rýchlosťou a ďalšie informácie sa zobrazujú po stranách displeja.

Pozornosť si zaslúži aj hliníkovo-kožená riadiaca páka. Tá je úplnou novinkou, keďže doposiaľ sa ňou žiaden iný model rodiny BMW pochváliť nemohol.

Čo dodať na záver? Luxusný interiér a exteriér tejto ikony si dozaista podmaní nejedného priaznivca elegancie a kvality, ktorými sa toto dynamické vozidlo môže pýšiť. Prešpekulované detaily a ikonický dizajn povyšujú nové BMW na celkom iný level. Súhlasíš?

Zdroj: manofmany.com

Napíš komentár