Škoda ukázala oficiálne skice novej Octavie

1713
nová škoda octavia

Škoda ukázala prvé oficiálne skice štvrtej generácie modelu Octavia. Ide o obľúbený model, ktorý si získal svojich zákazníkov nielen v európe, ale po celom svete. Síce sa z týchto skíc veľa nedozvieme, no ich primárnou úlohou je nalákať ľudí a pritiahnuť nových sledovateľov značky Škoda.

Škoda Octavia je automobil strednej triedy, ktorý sa vyrába už od roku 1996. V roku 2001 prišla Octavia faceliftom. V roku 2004 bola uvedená na trh druhá generácia tohto modelu, ktorá prešla modernizáciou v roku 2008. Tá sa veľmi podarila a Octavia zaznamenala ešte väčší úspech. Na základe toho sa česká automobilka rozhodla pre tretiu generáciu, ktorá prišla v roku 2012. Táto generácia priniesla svieži a moderný dizajn s ostrými krivkami a oblé tvary boli minulosťou. Tretia generácia sa tiež dočkala svojho faceliftu, ktorý sa preslávil najmä nepodarenými prednými svetlometmi. I napriek tomu sa v roku 2017 stala Octavia tretím najpredávanejším autom v Európe.

 Štvrtá generácia príde na trh v roku 2020 a jej odhalenie sa uskutoční 11. novembra. Zo zverejnených skíc môžeme vidieť, že Škoda pokračuje s motívmi, aké sme mohli vidieť u modelu Scala. Tešiť sa tak môžeme na ostré krivky a agresívny dizajn z každej strany.

Okrem liftbacku nebude chýbať ani kombi verzia, budúci rok bude predstavený aj plug-in hybrid a časom môžeme očakávať aj prevedenie so spaľovaním CNG. Sme zvedaví, či sa dočkáme aj terénnej úpravy v podobe verzie Scout, ako tomu bolo pri druhej a tretej generácii.

Zdroj: caradvice.com

Napíš komentár