Najlepšie drinky, vďaka ktorým zažiješ nezabudnuteľnú silvestrovskú noc

299
tipy na alkohol na silvester

Je to tu! Koniec starého roka sa blíži a ty sa už určite chystáš privítať ten nový, ako inak než s otvorenou náručou. Poriadne divoká silvestrovská oslava je povinnou jazdou každého správneho chlapa, ktorý miluje spoločnosť ľudí a žien. A k novoročnej party patrí aj kvalitný alkohol, ktorý na stole nesmie chýbať. Môžeš nám veriť, že ak budeš chcieť zabodovať, s týmto „osviežením“ zaručene vyhráš.

IRISH CAR BOMB

Názov tohto nápoja odkazuje na mnoho automobilových bombových útokov, ktoré sa odohrali počas konfliktov v severnom Írsku, počas ktorých bolo veľa ľudí zranených alebo zabitých. Trochu kontroverzný názov nápoja, ktorý by si si mal opatrnejšie vypýtať, ak tráviš Silvestra práve v Írsku. Niektorí barmani to totiž odmietajú urobiť.

Ak si s kamošmi alebo so svojou kočkou, takejto situácii nemusiš čeliť. Stačí pridať pár shotov írskej whiskey, írskeho krému a čierneho piva… Zázrak je na svete.

WHISKEY SMASH

Ak si fanúšikom ovocných štiav, určite siahneš po tomto citrusovom drinku. Mäta, citrón, whiskey a sirup sa spoja, aby vytvorili osviežujúci nápoj, ktorý je ideálny nielen počas leta. Použitie whiskey Maker´s Mark pridá na sladkej chuti, zatiaľ čo možnosť, akou je napríklad Old Forester, nápoju dodá viac pikantného podtónu.

TOM COLLINS

Tom Collins je skutočným skvostom v nápojovom svete. V roku 1874 sa začal šíriť hoax, keď sa ľudí pýtali, či niekedy videli Toma Collinsa a či ho možno nájsť v bare za rohom… Následne, ne jeho „česť“, vznikol práve tento sladký „gin a limonáda“ cocktail.

SIDECAR

Táto zmes pomarančového likéru, koňaku a citrónovej šťavy, má nezameniteľnú chuť. Nápoj je dosť podobný skoršiemu a menej známemu brandy – Daisy.

SAZERAC

Sazerac je často ponúkaný ako prvý americký kokteil, ktorého korene siahajú do New Orleansu, do obdobia pred občianskou vojnou. Takmer sto rokov sa nápoj nevyrábal správne, pretože jednou zo zložiek je absint.

RUSTY NAIL

Spravidla sa podáva s ľadom. Elegantná verzia tejto zmesi sa často nazýva Straight Up Nail. Tento nápoj sa prvýkrát namiešal v špičkovom 21 CLUBE na Manhattane. Vplyv celebrít, známych ako „Hollywood Rat Pack“ zo 60. rokov,  mu zabezpečil ohromnú slávu.

GODFATHER

Rovnaký podiel amaretta a škótskej – tento koktail sa údajne považoval za mimoriadne obľúbený. Vieš kým? Zamiloval sa doň americký herec Marlon Brando. Brandoovo účinkovanie v trháku KRSTNÝ OTEC ti môžno vženie viac svetla do tejto problematiky a pochopíš, prečo bol tento drink taký obľúbený.

Stále si si nevybral? Čo tak vyskúšať tieto špeciálne drinky, ktoré rozvíria hladiny pokojnej silvestroveskej noci?

FRISCO SOUR

BOILERMAKER

BLOODY BULL

FLAMING DR. PEPPER

GREYHOUND

KAMIKAZE

IMPERIAL FIZZ

Zdroj: nextluxury.com

Napíš komentár