Cool outdoorové značky

1808
najlepsie outdoorove znacky

Pojem outdoor sa v mysliach Slovákov spája prevažne s módou “do prírody”. Ide teda o turistickú obuv, bundy proti dažďu či snehu, hrubé vibramy alebo batohy s množstvom popruhov a priečinkov, ktoré zrejme nikdy nevyužijete. V súčasnosti sa však outdoorové kúsky čoraz častejšie objavujú v spoločnosti. Svojím masívnym, niekedy prehnane farebným či inak extravagantným zovňajškom sú výborným lákadlom pohľadov. Doslova sú magnetom pre oči. Kto chce zaujať, musí vlastniť niečo, čo ostatní nemajú. Najlepšie niečo také, čo je zároveň užitočné, keby sa náhodou rozpútala snežná katastrofa, a cool, keby sa na uliciach zjavila módna polícia.

The North Face

Táto outdoorová značka je vari tak známa, že o nej ani netreba príliš rozprávať. Na trhu je už od roku 1968. Pôvodom je z USA, fanúšikovskú základňu má však po celom svete. Vďaka spolurácam s poprednými svetovými dizajnérmi a uznávanými značkami si firma The North Face získala priazeň ako zarytých horolezcov a polárnikov, tak i bežných ľudí.

Helly Hansen

Kde inde môže vzniknúť jedna z najpopulárnejších značiek zameraných na výrobu praktických odevov, ak nie práve v ríši ľadu na severe Európy. Domovinou svetoznámej outdoorovej značky je studené Nórsko, a o svojho zverenca sa stará už 140 rokov. Helly Hansen nezaspal na vavrínoch a využil túto peknú sumu rokov na to, aby o sebe rozšíril povedomie a zapísal sa do pamäte ľudí od Austrálie až po Kanadu. Odevy od Helly Hansen ponúkajú širokú škálu využitia. Nosia ich rybári, moreplavci, horolezci, polárnici, turisti a po novom sa nimi pyšnia aj populárni rapperi.

Templa

Templa je moderná outdoorová značka, ktorá v sebe spája silu a odolnosť techwearových materiálov s ľúbivým dizajnom vyššej módy. Pochádza, prekvapivo, z jednej z najteplejších krajín sveta, z Austrálie. Za svoj vznik vďačí dvojici snowboardistov. Značka je rozdelená do dvoch divízií. Jedna z nich nesie názov Alpine, a ako už z názvu vyplýva, pod týmto označením nájdete predovšetkým účelovú módu, cielenú na vášnivých horských športovcov. V divízii Urban pre zberateľov módy čakajú elegantné kúsky s nádychom divočiny a neskrotnosti, ktoré každý ocení.

Stone Island

Móda určená pre radových občanov. Tých majetnejších. Kúsky značky Stone Island sú typické svojím jedinečným vzhľadom, prepracovaným k dokonalosti. Dizajnéri zo Stone Island sa neboja farieb ani unikátnych materiálov, čím nas zas a znovu prekvapujú. Značka je obľúbená predovšetkým v radoch hviezd hip-hopovej scény v zahraničí. To však neznamená, že nespĺňa svoj účel. Do ťažkého mrazu to stačiť nebude, no na sychravé Londýnske ráno sú kúsky z dielne Stone Island ako stvorené.

Zdroj: gq.com

Napíš komentár